Kamil Janicki
Kamil Janicki pasjonuje się swoją pracą. Skutek jest taki, że na polskim rynku sprzedało się już przeszło 200 tysięcy książek młodego historyka, trafiających nierzadko do zestawień krajowych bestsellerów. Ulubiona postacią historyczną Janickiego jest Bona Sforza.
Kamil Janicki – życiorys zawodowy
Kamil Janicki studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego praca dyplomowa miała intrygujący tytuł ”Alkohol i pijaństwo we wspomnieniach żołnierskich z II wojny światowej”. Obecnie historyk mieszka w Krakowie, a wywiadów udziela często także w Warszawie, również dla najpoczytniejszych portali w Polsce. Szczególnie interesuje się dziejami II Rzeczypospolitej, średniowieczem, dwudziestoleciem międzywojennym (głównie życiem codziennym), uchodzi za cenione źródło branżowe, często komentuje w mediach aktualności historyczne. Kamil Janicki jest autorem ponad 700 artykułów fachowych, które od lat ukazują się w polskiej i zagranicznej prasie oraz w internecie. Dotyczą one przede wszystkim historii, ale to również kawałki popularnonaukowe czy dziennikarskie.
Kamil Janicki prowadzi obecnie z powodzeniem biuro tłumaczeń, połączone z szerokimi usługami internetowymi oraz wydawniczymi. W latach 2008-2010 był redaktorem naczelnym pierwszego polskiego portalu historycznego histmag.org, administrował też Wikipedię. Jest również redaktorem naczelnym portali „Ciekawostki historyczne.pl” i "TwojaHistoria.pl".
Kamil Janicki – książki
Kamil Janicki nie współpracuje z żadnym z wydawców na wyłączność. Jego pozycje literackie mogliśmy do tej pory znaleźć w ofercie takich polskich wydawnictw, jak chociażby Dragon, Instytut Wydawniczy Erica czy Znak Społeczny Instytut Wydawniczy Sp. z o.o., którym Janicki również kierował w latach 2013-2014. Kamil Janicki to popularny na rodzimym rynku autor świetnie sprzedających się książek historycznych, a także ich redaktor naukowy oraz tłumacz literatury anglojęzycznej. Publikuje pozycje książkowe nieprzerwanie od 2009 roku. Najnowsza książka Kamila Janickiego ”Epoka milczenia” ukazała się w maju 2018 roku. W swojej pracy historyk często porusza zagadnienie sylwetek niedocenianych kobiet, co płynnie łączy w książkach z wartką narracją, sprawiając, że dobrze się je czyta.
Podziel się opinią
Komentarze