Trwa ładowanie...
d2xlgy8
31-10-2014 00:00

Damy złotego wieku

książka
Oceń jako pierwszy:
d2xlgy8
Damy złotego wieku
Rok wydania
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Żyły w epoce największej potęgi Rzeczpospolitej. Opływały w niewyobrażalne luksusy, na swoje zawołanie miały setki dworzan i służących. „Złoty wiek” był jednak tylko fasadą dla najbardziej bezwzględnego okresu dziejów Polski. Otaczała je sieć intryg i spisków.

Oczekiwano od nich, że będą tylko statystkami w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Ale „Damy złotego wieku” nie pozwoliły uwięzić się w złotych klatkach. Wzięły sprawy we własne ręce.

Księżniczka z podrzędnego włoskiego rodu ma zasiąść na tronie najpotężniejszego państwa Europy. Czy jej największym wrogiem okaże się ukochany syn?

Magnatka nosi w łonie nieślubne dziecko młodego władcy. Czy dzięki tej ciąży jej ród zostanie wywyższony? A może spadnie na nią hańba i powszechne potępienie?
Królowa walczy z przeklętym dziedzictwem matki i spiskuje przeciw swojemu mężowi. Czy koniec jej dynastii będzie także końcem polskiego imperium?

Autor prezentuje świat dworskich intryg, politycznych rozgrywek, nieograniczonych ambicji i niepohamowanych namiętności. W takim świecie żyły Bona Sforza, Barbara Radziwiłłówna i Anna Jagiellonka.

Damy złotego wieku
Numer ISBN

978-83-240-3030-9

Wymiary

160x225

Gatunek

Biografie i autobiografie,Historia Polski

Oprawa

6

Liczba stron

496

d2xlgy8

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xlgy8
d2xlgy8
d2xlgy8