Trwa ładowanie...
dnngu3b

Jan Grzegorczyk

jangrzegorczyk.pl
Źródło: jangrzegorczyk.pl

Jan Grzegorczyk przyjaźnił się m.in. z Pawłem Kozackim oraz Michałem Zioło. Podczas wywiadów lubi wkładać kij w mrowisko i nie unika trudnych tematów.

Jan Grzegorczyk – życiorys

Jan Grzegorczyk studiował polonistykę w rodzinnym Poznaniu. Od 1982 roku był przez prawie trzy dekady związany z dominikańskim miesięcznikiem ”W drodze”. To właśnie tam zaprzyjaźnił się z Romanem Brandstaetterem, na temat książki którego napisał wcześniej pracę magisterską. Jako dziennikarz przeprowadzał wywiady, często uchodzące w różnych środowiskach za tematy tabu, publikował artykuły i felietony, przykładowo w ”Przeglądzie sportowym”. Ponadto Jan Grzegorczyk pisze także scenariusze do filmów dokumentalnych oraz słuchowisk radiowych. W Wydawnictwie Zysk i S-ka autor stoi na czele kilku działów.

Jan Grzegorczyk od lat związany jest z żoną Justyną, z którą ma dwie córki i latami tłumaczył z języka angielskiego książki. Dziennikarz może się również pochwalić piątką wnucząt.

Jan Grzegorczyk – książki

Jan Grzegorczyk sporo pisze o wierze oraz o sferze duchowej. Literacko dużo współpracował z pisarzem ojcem Janem Górą aż do jego śmierci w 2014 roku. A na polskim rynku książkowym zadebiutował już w 1998 roku. Poza Zysk i S-ka oraz W drodze powieści Jana Grzegorczyka publikują również SIW Znak, Wydawnictwo Świat Książki, Księgarnia Św. Wojciecha i Axel Springer Polska.

dnngu3b
Jan Grzegorczyk
Data urodzenia

12.03.1959

Miejsce urodzenia

Poznań

Bibliografia

Podziel się opinią

1
Share
dnngu3b
dnngu3b
dnngu3b
dnngu3b