Trwa ładowanie...
d14lwh9

Jak napisać pracę dyplomową. Poradnik dla humanistów

książka
d14lwh9
Oceń jako pierwszy:
Jak napisać pracę dyplomową. Poradnik dla humanistów
Autorzy
978-83-235-0373-6_92923_F.jpg
Inne
Źródło: Inne

Książka Umberto Eco, włoskiego semiotyka i estetyka, profesora wielu uniwersytetów (m.in. we Florencji i Bolonii), została pomyślana jako poradnik dla studentów przystępujących do pisania pracy magisterskiej. Autor przedstawia kolejne fazy powstawania pracy, począwszy od wyboru promotora i sformułowania tematu, przez budowanie warsztatu pracy (kwerendy biblioteczne, sporządzanie notatek spełniających różne funkcje), układanie wstępnego planu pracy, wykorzystywanie zebranego materiału, stosowanie argumentacji i dowodzenia, aż po ostateczną redakcję tekstu oraz opatrywanie go przypisami, aneksami i bibliografią końcową.

Pisanie pracy dyplomowej, niezależnie od jej tematu, jest traktowane przez Eco jako szkoła metodyki i zdobywania umiejętności, które mogą się okazać przydatne w późniejszym życiu zawodowym. Uczy zatem porządkowania własnych myśli i znalezionych informacji, pozwala wypracować metodę pracy.

Prostota i swoboda języka sprawiają, że książka spełnia funkcję poradnika dla studentów przygotowujących się do pisania pracy licencjackiej, innej pracy dyplomowej czy też naukowej (jak artykuły, recenzje).

d14lwh9
Jak napisać pracę dyplomową. Poradnik dla humanistów
Numer ISBN

978-83-235-0373-6

Wymiary

145x205

Gatunek

Humanistyka,Poradniki

Oprawa

1

Liczba stron

276

Podziel się opinią

Share
d14lwh9
d14lwh9
d14lwh9
d14lwh9