Trwa ładowanie...
d3ho2ty
d3ho2ty

Jacek Kurowski

Jacek Kurowski prowadził relacje z najważniejszych imprez sportowych Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Jacek Kurowski prowadził relacje z najważniejszych imprez sportowych

Jacek Kurowski jest dziennikarzem sportowym, prezenterem Telewizji Polskiej, konferansjerem i wykładowcą. Prowadził relację z najważniejszych imprez sportowych m.in. Euro, Mistrzostw Świata, Igrzysk Olimpijskich i Rajdu Dakar.

Jacek Kurowski - życiorys i działalność

Jacek Kurowski urodził się 14 kwietnia 1976 we Włocławku. Jego rodzina przeprowadziła się do Świecia i to miejsce dziennikarz uważa za rodzinną miejscowość. Dorastał tu i rozwijał się do końca szkoły średniej. Później wyjechał do Warszawy, by studiować dziennikarstwo na stołecznym uniwersytecie.

Pracował dla Naszej Telewizji, która później przekształciła się w TV 4, dla Polsat Sport i Radia Plus, a od 2003 r. dla Telewizji Polskiej, gdzie zajął się tematyką sportową. Już trzy lata później był prowadzącym programów w TVP Sport, gdzie zdawał relację z najbardziej liczących się rozgrywek w piłce nożnej. Był na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy, Euro w 2004 i 2012 r., a także na meczach Ligi Mistrzów, na Mundialach w latach 2006, 2010 i 2014. Piłka nożna nie jest jednak jedynym sportem, jaki relacjonował. Jacek Kurowski był obecny na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach, Turynie, Pekinie i Vancouver, natomiast wydarzenia z Olimpiady w Londynie komentował w studiu. Dziennikarz ma także na koncie sprawozdanie z Rajdu Dakar w 2004 r.

W telewizji prowadzi program "Oko w oko", do którego zaprasza znane osoby nie tylko ze świata sportu. Poza Andrzejem Szarmachem, Pele, Cristiano Ronaldo i Venus Williams, rozmawiał też z Olafem Lubaszenko i Marylą Rodowicz

Prywatnie Jacek Kurowski jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Prowadzi bloga tatanawszystkielata na platformie blogspot, gdzie opisuje swoje przygody z synami.

Jacek Kurowski - książki

Jacek Kurowski napisał książkę o wybitnym strzelcu drużyny Kazimierza Górskiego, Andrzeju Szarmachu. "Andrzej Szarmach. Diabeł nie anioł" opowiada historię niepokornego chłopaka z Gdańska, który stał się współtwórcą sukcesu polskiej piłki. Książka ukazała się, dzięki Wydawnictwu Dolnośląskiemu.

Jacek Kurowski
Data urodzenia

14.04.1976

Miejsce urodzenia

Włocławek

Bibliografia
d3ho2ty

Podziel się opinią

2
Share
d3ho2ty

d3ho2ty
d3ho2ty
d3ho2ty