Trwa ładowanie...

"Instrukcja obsługi dzieci": książka zostanie przeredagowana. Wzbudziła mnóstwo kontrowersji

"Instrukcja obsługi dzieci" - o tej książce ostatnio sporo się mówi. Pozycja debiutowała na rynku 19 lutego. Już wiadomo, że jej sprzedaż została wstrzymana. Wydawnictwo podjęło decyzję o jej przeredagowaniu. Wszystko z powodu kontrowersji wokół niektórych zawartych w niej treści.

"Instrukcja obsługi dzieci": książka zostanie przeredagowana. Wzbudziła mnóstwo kontrowersjiŹródło: Okładka książki "Instrukcja obsługi dzieci"
d4ju9fh
d4ju9fh

"Instrukcja obsługi dzieci" to książka autorstwa Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej. w księgarniach pojawiła się 19 lutego. Teraz ma z nich zniknąć. Wstrzymano sprzedaż pozycji - nie znajdziemy jej już w sklepie internetowym wydawnictwa - oraz odwołano spotkania z autorkami. Dlaczego? Powód jest prosty - niektóre fragmenty "Instrukcji..." nie spodobały się czytelnikom. I chodzi nie tyle o subiektywny odbiór, co o fakt, że obecny stan wiedzy kłóci się z teoriami Miller.

Pozycja została wydana przez wydawnictwo magazynu "Zwierciadło". "Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska tym razem o wychowywaniu dzieci i o nas - rodzicach. Jak odnaleźć radość z rodzicielstwa? Czego można wymagać od dziecka, czego wymagać się nie powinno? Jak skutecznie komunikować się z dziećmi?" - tak zapowiadano ją na facebookowym koncie pisma.

Kryminalna historia w Częstochowie. Pojawił się wątek... kleru

A tak brzmiał opis wydawnictwa: "Katarzyna Miller tym razem o dzieciach! Poznajcie klucz udanego rodzicielstwa dzięki książce Instrukcja obsługi dzieci. Lekka i nieco przewrotna forma rozmowy pomiędzy Katarzyną Miller a Suzan Giżyńską pomaga spojrzeć na problemy z perspektywy dziecka i zrozumieć jakie rozwiązania są najlepsze. Tematy jakie się tutaj pojawiają to m.in.: Jak wychowywać mądrze dziecko? Jak odnaleźć radość z rodzicielstwa? W jaki sposób pogodzić potrzeby wszystkich członków rodziny – zarówno dorosłych, jak i dzieci? Czego można wymagać od dziecka, czego wymagać się nie powinno? Jak skutecznie komunikować się z dziećmi? Wielu rodziców zadaje sobie podobne pytania. "Instrukcja obsługi dziecka" to kolejna książka z bestsellerowego cyklu "Instrukcja obsługi... " Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej, w której autorki w lekkiej i nieco przewrotnej formie pokazują jak należy postępować, by osiągnąć zamierzony cel".

d4ju9fh

Poprzednie książki autorek nie wzbudziły kontrowersji. Ale gdy panie napisały o obsłudze dzieci, szybko stało się jasne, że ich spojrzenie jest w stanie wywołać istną burzę komentarzy.

"Instrukcję..." oceniła również Dorota Zawadzka znana jako Superniania. "Bardzo cenię Katarzynę Miller. Dlatego jestem szczerze poruszona, żeby nie powiedzieć zbulwersowana... Kilka screenów od znajomej @Anette z TT. Strach NIE może być narzędziem NIGDY. Treści o powodach homoseksualizmu także nie mogę zaakceptować. Katarzyna Miller co to się wydarzyło?" - napisała.

W treści wpisu nawiązała do dwóch kwestii, które poruszyły czytelników na tyle, by wzbudzić mały książkowy bunt. Pierwsza dotyczy relacji między dzieckiem a rodzicem, która wg autorem powinna opierać się na strachu. Druga to wywoływanie... homoseksualizmu. Z książki wynika, że bliska relacja matki z synem może sprawiać, że chłopiec w przyszłości będzie osobą homoseksualną.

Oburzenie czytelników i internautów oraz medialny szum przełożyły się na efekt, który usatysfakcjonował zapewne nie tylko Dorotę Zawadzką. Wydawnictwo wydało oświadczenie i zdecydowało o przeredagowaniu książki.

"Wydawnictwo Zwierciadło w porozumieniu z autorkami książki 'Instrukcja obsługi dzieci' podjęło decyzję o tym, że nowe wydanie książki pojawi się w księgarniach po przeredagowaniu i poszerzeniu. Publikujemy oświadczenie współautorki Katarzyny Miller:

d4ju9fh

Szanowni Państwo,
od kilkudziesięciu lat, zarówno w pracy terapeutycznej, jak i w wypowiedziach medialnych, mierzę się z kwestiami dotyczącymi wychowania dzieci. Uważam je za najważniejsze dla rozwoju człowieka. Podczas procesu terapeutycznego prawie zawsze dotykamy dzieciństwa, bo w każdym z nas jest dziecko.

Tematy wychowawcze budzą dużo emocji. I słusznie, bo dzieciom należą się uwaga, miłość, akceptacja, wsparcie i szacunek. O tym mówiłam i pisałam wielokrotnie.

Krytyczne głosy na temat najnowszej książki przyjmuję oczywiście z pełną uwagą. W niektórych fragmentach być może zostały zastosowane zbyt duże skróty myślowe. W innych niedostatecznie podkreśliłam, że opieram się na doświadczeniach wyniesionych z pracy terapeutycznej. Jestem jednak zaskoczona tym, że moje słowa, wyrwane z kontekstu, są tak niewłaściwie – i niezgodnie z moją intencją – interpretowane. Dlatego cieszy mnie, że na rynku pojawi się nowe wydanie naszej książki.

d4ju9fh

Katarzyna Miller".

Za Miller od początku wstawiały się fanki jej poradników, które twierdziły, że krytyka najnowszej książki psycholożki jest zbyt mocna, ponieważ "Instrukcja obsługi dzieci" wnosi też wiele dobrego.

Katarzyna Miller to znana psycholożka i psychoterapeutka. Jest autorką wielu książek. Napisała m.in.: "Kup kochance męża kwiaty", "Daj się pokochać dziewczyno", "Instrukcję obsługi toksycznych ludzi", "Instrukcję obsługi faceta".

d4ju9fh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ju9fh