Trwa ładowanie...

"Horrendalna Historia Polski" – odkrywanie przeszłości jeszcze nigdy nie był tak fascynujące

W książkach z serii "Horrendalna Historia Polski" jest mnóstwo dat, faktów i szczegółowych opisów. Jednocześnie nie ma w nich miejsca na nudę, czego nie można powiedzieć o standardowych podręcznikach do lekcji historii.

Horrendalna Historia Polski, Egmont, 2020Horrendalna Historia Polski, Egmont, 2020Źródło: Materiały prasowe
d17vgqo
d17vgqo

Każdy uczeń w szkole podstawowej dowiaduje się, że był Mieszko I, Bolesław Chrobry, słyszał o dynastii Piastów i Jagiellonów. Kojarzy Henryka Walezego i Stefana Batorego. Ale czy na lekcjach historii dowiaduje się czegoś poza kilkoma suchymi faktami, mnóstwem dat i opisów najważniejszych osiągnięć danego władcy? Jeżeli wasze dziecko po takich lekcjach czuje niedosyt, albo wręcz przeciwnie – nie cierpi historii i przeżywa męki przed każdym sprawdzianem, koniecznie podsuńcie mu książki z serii "Horrendalna Historia Polski".

historia Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Małgorzata Fabianowska i Małgorzata Nesteruk we wstępie do jednej ze swoich książek piszą wprost: "Historia jest strrraszna, ale jeszcze straszniejsi są ci, którzy wymyślili, że trzeba jej uczyć w szkołach w taki sam sposób, jak, dajmy na to, matematyki". Autorki z pasją i humorem opowiadają o przeszłości nie tylko przez pryzmat dat, nazwisk i miejsc najważniejszych bitew. Pokazują, jak żyło się w dawnych czasach, czym zajmowali się zwykli ludzie, obalają mity i zasypują czytelnika ciekawostkami. Wszystko to w przejrzystej i bogato ilustrowanej przez Jędrzeja Łanieckiego formie, która pomaga zapamiętać o wiele więcej faktów niż ściana tekstu w klasycznej książce popularnonaukowej.

historia Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wydawnictwo HarperCollins przygotowało na początek cztery książki z serii "Horrendalna Historia Polski". Są to: "Sprytni Słowianie", "Pokrętni Piastowie", "Dynamiczna dynastia Jagiellonów" i "Atrakcyjni królowie elekcyjni". Dowiemy się z nich m.in., jak się prało w leśnych pralkach? Dlaczego drapano chorych? Jak chąsili na chąsach chąsiebnicy? Jakie tortury stosowali Słowianie? Co nosiły słowiańskie elegantki? Kogo Kościuszko chciał zabić tomahawkiem? Skąd wzięło się powiedzenie od Sasa do Lasa?

"Król" - zwiastun nowego serialu na motywach książki Szczepana Twardocha

Autorki swoimi książkami wprowadzają małych czytelników (sugerowany wiek od 8. roku życia) w fascynujący okres polskiej historii i zachęcają do dalszego zgłębiania wiedzy o polskich dziejach. Książki stanowią świetne uzupełnienie szkolnej nauki historii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d17vgqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17vgqo

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj