Trwa ładowanie...
dxbytt5
13-10-2015 00:00

Historia ładu politycznego. Od czasów przedludzkich do rewolucji francuskiej

książka
Oceń jako pierwszy:
dxbytt5
Historia ładu politycznego. Od czasów przedludzkich do rewolucji francuskiej
Tytuł oryginalny

The Origins of Political Order: From Prehuman Times to the French Revolution

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Niemal wszystkie społeczeństwa ludzkie miały niegdyś organizację plemienną, z czasem jednak większość z nich wypracowała nowe instytucje polityczne, takie jak scentralizowane państwo zdolne do utrzymania pokoju, oraz jednolite prawa obowiązujące wszystkich obywateli. Niektóre poszły o krok dalej, tworząc rządy odpowiedzialne przed swoimi wyborcami. Traktujemy te instytucje jako oczywiste, a jednak są one nieobecne w wielu dzisiejszych krajach rozwijających się - co nierzadko ma fatalne konsekwencje dla reszty świata.

Francis Fukuyama, autor bestsellerów Koniec historii, Ostatni człowiek i Budowanie państwa, oraz jeden z najważniejszych myślicieli politycznych naszych czasów, w pierwszym z dwóch tomów Historii ładu politycznego przedstawia rozwój polityczny od czasów przedludzkich do przedednia rewolucji francuskiej i amerykańskiej. Omawia hordę pierwotną i poprzez społeczeństwa plemienne przechodzi do początków państwa i dalej rządów prawa oraz odpowiedzialności politycznej. W drugim tomie doprowadzi te rozważania do czasów współczesnych.

Korzystając ze zdobyczy licznych dziedzin nauki - historii, biologii ewolucyjnej, archeologii i ekonomii - Fukuyama stworzył błyskotliwe, prowokacyjne dzieło, oferujące świeże spojrzenie na kształtowanie się demokracji i stawiające istotne pytania na temat charakteru polityki oraz jej niedociągnięć.

Historia ładu politycznego. Od czasów przedludzkich do rewolucji francuskiej
Numer ISBN

978-83-7510-723-4

Wymiary

150x225

Gatunek

Historia powszechna

Oprawa

7

Liczba stron

640

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxbytt5
dxbytt5
dxbytt5