Trwa ładowanie...
d2420se
02-02-2022 16:00

Historia komunizmu na świecie t. 2: Ofiary

książka
Oceń jako pierwszy:
d2420se
Historia komunizmu na świecie t. 2: Ofiary
Tytuł oryginalny

Une histoire mondiale du communisme, Tome 2, Quand meurt le choeur : Les victimes

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kompletna trzytomowa historia dziejów komunizmu światowego – ideologii, która opanowała umysły milionów ludzi. Trylogia totalna.

Budząca dreszcz opowieść o twórcach, piewcach i zwolennikach systemu totalitarnego. O tysiącach katów i milionach ofiar.

Książka, która przejdzie do historii.

„Le Figaro littéraire”

W monumentalnym i fascynującym śledztwie historycznym francuski dziennikarz Thierry Wolton przekonuje, że żelazna ręka systemu, rzekomo prowadzącego do szczęścia uwiodła i zaślepiła dużą część intelektualistów. Spowodowała więcej szkód i pochłonęła więcej ofiar niż wszelkie doktryny, w jakie ludzie wierzyli od najdawniejszych czasów.

W drugim tomie trylogii autor opisuje dzieje komunizmu z perspektywy ofiar. Czy ta gigantyczna tragedia ludzka jest konsekwencją niefortunnych okoliczności, czy świadomej polityki? Bez względu na geografię, historię, kulturę krajów, w których zwyciężył komunizm, identyczne metody prowadziły do tych samych tragicznych rezultatów. To nie okoliczności przypieczętowały los zainteresowanych narodów, ale zastosowanie jednakowej polityki, bez względu na narodowe uwarunkowania. Dziesiątki milionów ludzi były więzione, torturowane, głodzone i deportowane.

Autor pisze o komunizmie z nowej perspektywy: od rewolucji październikowej po rewolucję kulturalną w Chinach, od kolektywizacji po przymusową industrializację, od upadku ekonomicznego po cenzurowanie kultury od codziennego terroru po obozy koncentracyjne.

Monumentalna summa o światowej historii ideologii komunistycznej.

„Le Point

Historia komunizmu na świecie t. 2: Ofiary
Numer ISBN

978-83-08-07533-3

Wymiary

165x240

Oprawa

twarda

Liczba stron

1152

Język

polski

d2420se

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2420se
d2420se
d2420se
d2420se