Trwa ładowanie...
d1q5wb1
17-08-2021 15:00

Geriatria. Praktyczny przewodnik

książka
Oceń jako pierwszy:
d1q5wb1
Geriatria. Praktyczny przewodnik
Tytuł oryginalny

Learning geriatric medicine. A study guide for medical students

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pierwszy w Polsce podręcznik, którego styl odzwierciedla nowatorski sposób nauczania geriatrii, oparty na koncepcji medycyny „przyłóżkowej” zorientowanej na pacjenta.

Podręcznik konfrontuje Czytelnika z praktycznym podejściem do pacjenta geriatrycznego, wyjaśniając jednocześnie patofizjologiczne uwarunkowania podejmowanych interwencji. Szeroka i złożona problematyka wielochorobowości w geriatrii, przedstawiona przez wybitnych ekspertów europejskich przez pryzmat wielowymiarowej analizy wszystkich aspektów starzenia, nie odchodzi jednak od praktyki, zawsze wracając do „przyłóżkowego” podejścia geriatrycznego.

Główną siłą książki – opublikowanej pod patronatem European Union Geriatric Medicine Society (EUGMS) – jest jej praktyczny charakter. W obliczu obecnej sytuacji demograficznej jest to propozycja nie tylko dla studentów medycyny, lecz także dla wszystkich lekarzy i innych specjalistów, którzy w codziennej praktyce spotykają się z trudnym pacjentem geriatrycznym, nie zawsze mieszczącym się w utartych sposobach postępowania diagnostyczno-terapeutycznego.

Geriatria. Praktyczny przewodnik
Numer ISBN

978-83-200-6470-4

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

430

Język

polski

d1q5wb1

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q5wb1
d1q5wb1
d1q5wb1
d1q5wb1