Trwa ładowanie...
d2srwwl
05-02-2020 02:47

Pielęgniarstwo diabetologiczne

książka
Oceń jako pierwszy:
d2srwwl
Pielęgniarstwo diabetologiczne
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Cukrzyca stanowi jeden z najpoważniejszych problemów współczesnej medycyny. Zmiana stylu życia, w tym zmniejszenie aktywności fizycznej i zarazem zwiększone spożycie produktów o dużej wartości kalorycznej, to główne przyczyny narastającej światowej epidemii cukrzycy.

Istotną rolą pielęgniarek i położnych jest ciągłe poszerzanie wiedzy specjalistycznej z zakresu diabetologii oraz zwrócenie uwagi na znaczenie edukacji w tym obszarze, przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad jej prowadzenia.

Zaktualizowany podręcznik, stworzony przez zespół autorów z wieloletnim doświadczeniem i praktyką, systematyzuje wiedzę w zakresie pielęgniarstwa opieki diabetologicznej. Nowe wydanie zostało wzbogacone o kilka dodatkowych tematów takich, jak: praktyka pielęgniarska oparta na dowodach (Evidence Based Practice – EBP), uprawnienia pielęgniarki i położnej, ordynowanie wyrobów medycznych oraz bezpieczeństwo pacjenta.

Publikacja adresowana jest do studentów pielęgniarstwa i położnictwa, uczestników studiów podyplomowych, specjalistycznych kursów czy szkoleń oraz profesjonalistów, którzy na co dzień pracują z pacjentami z cukrzycą.

Pielęgniarstwo diabetologiczne
Numer ISBN

978-83-200-5755-3

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

510

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2srwwl
d2srwwl
d2srwwl
d2srwwl