Trwa ładowanie...
drivgi1
05-02-2020 08:41

Fotografia cyfrowa. Podręcznik

książka
Oceń jako pierwszy:
drivgi1
Fotografia cyfrowa. Podręcznik
Tytuł oryginalny

Digital Photographers’s Handbook

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Piąte, rozszerzone i uaktualnione wydanie niezastąpionego i wciąż bezkonkurencyjnego już podręcznika. Oprócz podstawowych porad dotyczących fotografowania zawiera opisy najnowszych trendów artystycznych, ostatnio opracowanych metod obróbki obrazu oraz najświeższe informacje na temat technologii i sprzętu. Zawiera wiele nowych zdjęć zrobionych przez autora specjalnie do tego wydania.

Fotografia cyfrowa. Podręcznik
Numer ISBN

978-83-213-4830-8

Wymiary

175x255

Oprawa

twarda lakierowana

Liczba stron

408

Język

polski

Fragment

WSTĘP Jest to już piąte wydanie książki Fotografia cyfrowa – podręcznik. Fakt, że ciągle jest wydawana świadczy o tym, że niewiele podstawowych zasad tworzenia zdjęć zmieniło się od czasu, gdy technika cyfrowa zaczęła dominować w fotografii. Książka przeszła wiele zmian – jest to wyrazem zarówno oczywistej potrzeby dotrzymywania kroku nowościom technologicznym, jak i konieczności nadążania za rosnącymi umiejętnościami fotografa. Najbardziej fascynującym zjawiskiem ostatnich lat w fotografii jest nieustanny postęp w zakresie możliwości fotografowania. Dowodzi tego wielka liczba interesujących zdjęć przysyłanych ze wszystkich zakątków świata na konkursy fotograficzne, wysoka jakość zdjęć z nieoczekiwanych wydarzeń uchwyconych przez przechodniów oraz pamiątkowe zdjęcia prezentowane na portalach społecznościowych i przeznaczonych do prezentacji fotografii. Z całą pewnością przeciętny poziom fotografii jest wyższy niż kiedykolwiek do tej pory. Powodem jest nie tylko łatwy dostęp do wysokiej jakości sprzętu oferowanego po dostępnych cenach. Wpływ na to mają również umiejętności i zrozumienie fotografii, które znacznie się rozwinęły i nadal rozkwitają. Zareagowaliśmy na te potrzeby i tendencje, gruntownie przeredagowując podręcznik. Nowe wydanie uwzględnia takie tematy, jak zapisywanie zdjęć w postaci plików RAW, techniki tone-mapping oraz zróżnicowane podejścia do manipulacji i zarządzania zdjęciami. Omawiamy też nowe kategorie sprzętu i oprogramowania, prezentujemy wiele zmian dotyczących praktyki fotografii. Przy okazji piątego wydania możemy z radością stwierdzić, że fotografia rozwija się niezwykle szybko. Wiele technologii udoskonalono i są wykorzystywane skutecznie. Nadszedł więc czas, aby cieszyć się doświadczeniem uzyskanym przez lata prób, błędów, awarii komputerowych i uszkodzonych plików. Wszyscy teraz znamy niezwykły potencjał Internetu i możliwość, jaką daje w rozsyłaniu tzw. nieruchomych zdjęć – w ciągu kilku sekund mogą dotrzeć do miliona miejsc na całym globie. Można więc powiedzieć, że aparat, który trzymacie w swoich dłoniach, jest najbardziej rozbudowanym i potężnym narzędziem wizualnym, jakie kiedykolwiek wynaleziono. Dzięki twórczym efektom przynosi wam wiele radości i może wzbogacić wasze życie. Z jego pomocą zmieniacie świat. Taki jest dar fotografii i taka jest jej siła. Mam nadzieję, że ta książka pomoże wam jak najlepiej wykorzystać wasz potencjał fotograficzny.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drivgi1
drivgi1
drivgi1
drivgi1
drivgi1

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj