Trwa ładowanie...
d4cmr0a
06-11-2020 18:00

EWOLUCJA POŻADANIA. Jak ludzie dobierają się w pary. Nowe wydanie

książka
Oceń jako pierwszy:
d4cmr0a
EWOLUCJA POŻADANIA. Jak ludzie dobierają się w pary. Nowe wydanie
Tytuł oryginalny

Evolution of Desire. Strategies of Human Mating

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Czy wierność leży w naszej naturze?

Dlaczego seks jest dla nas tak ważny?

Czy kobiety i mężczyźni pragną tego samego?

Co prowadzi do romansów i dlaczego dochodzi do zdrad?

Czy przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa?

Nowe, rozszerzone wydanie światowego bestsellera przedstawia aktualne badania naukowe nad dobieraniem się ludzi w pary.

„Ewolucja pożądania” odpowiada na ważne, choć niełatwe pytania o seksualność człowieka: czy mężczyzna i kobieta mogą być jedynie przyjaciółmi? W jaki sposób osobom preferującym krótkotrwałe związki udaje się unikać długotrwałych zobowiązań? Czy w toku ewolucji u kobiet wykształciły się mechanizmy obrony przed gwałtem? Czy mężczyźni i kobiety są skazani na tendencyjność, gdy próbują wzajemnie odczytywać swoje myśli? Dlaczego istnieje homoseksualność?

David M. Buss, światowej sławy ekspert w dziedzinie psychologii relacji, omawia zasady łączenia się ludzi w pary i tłumaczy, dlaczego tak często ponosimy porażkę, próbując zbudować trwały, wartościowy związek.

Autor opiera się na wynikach interesujących, rozległych badań ponad 10 000 osób w różnym wieku, pochodzących z trzydziestu siedmiu kultur świata. Odwołując się do wielu przykładów zachowań godowych – od postaw członków plemienia Janomamo z Wenezueli po korzystanie z aplikacji randkowych – wskazuje mechanizmy leżące u podstaw ludzkich strategii seksualnych, a także ujawnia, czego chcą kobiety i mężczyźni oraz dlaczego ich pragnienia tak radykalnie się różnią. Buss omawia między innymi:

źródła zachowań partnerskich,

przyczyny konfliktów płci,

powody angażowania się w przelotny seks,

ukryte strategie seksualne kobiet,

tajniki doboru seksualnego ludzi.

[…] strategie doboru seksualnego przenikają niemal każde działanie człowieka. Dostrzegam je dosłownie wszędzie: kształtują hierarchię społeczną wśród kobiet i sprzyjają zdradom seksualnym wśród mężczyzn; z jednej strony opóźniają proces dojrzewania u mężczyzn, a z drugiej powodują ich przedwczesną śmierć – jedno i drugie jest skutkiem współzawodnictwa o partnera; jednoczą ludzi w uścisku miłości oraz rozdzielają partnerów na skutek wybuchów zazdrości i braku wierności seksualnej. Psychologia seksualna człowieka jest głęboko zakorzeniona we wszystkich przejawach jego działań społecznych, zarówno tych chwalebnych, jak i tych budzących niepokój.

EWOLUCJA POŻADANIA. Jak ludzie dobierają się w pary. Nowe wydanie
Numer ISBN

978-83-7489-539-2

Wymiary

155x235

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

400

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cmr0a
d4cmr0a
d4cmr0a
d4cmr0a