Trwa ładowanie...

Elbląg europejski

Elbląg europejskiŹródło: Inne
d45fvt3
d45fvt3

W Elblągu w poprzemysłowym budynku, którego remont współfinansuje Unia Europejska, siedzibę i pomieszczenia znajdą dwie biblioteki: pedagogiczna i miejska.

Remont, który kosztuje prawie 3 mln zł zakończy się w lutym 2006 roku.

Rzeczniczka elbląskiego urzędu miejskiego Agnieszka Staszewska poinformowała w poniedziałek, że budynek poprzemysłowy, który jest adaptowany na potrzeby bibliotek, znajduje się na starówce, a remont jest częścią projektu finansowanego przez UE.

Remont dofinansowany jest w 75 proc. ze środków Unii Europejskiej w ramach funduszy strukturalnych, 10 proc. przekazało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a pozostałą kwotę dołoży miasto.

W budynku znajdować się będą wypożyczalnie książek i magazyny zbiorów, czytelnie, pracownie komputerowe, magazyny zbiorów historycznych zwróconych elbląskiej bibliotece przez bibliotekę toruńską, pracownie naukowe oraz komora do odgrzybiania i odkażania książek.

Modernizacja obejmuje wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wzmocnienie stropów, montaż wind, wymianę podłóg, pełen zakres robót ogólnobudowlanych, sanitarnych, wentylacyjnych i elektrycznych dostosowujących budynek do nowych funkcji, a także remont elewacji budynku.

d45fvt3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45fvt3