Trwa ładowanie...
d1nbmm4
24 lipca 2011, 00:00

Dziecko w świecie tradycji

książka
Oceń jako pierwszy:
d1nbmm4
Dziecko w świecie tradycji
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Jest to dwunasty tom serii książek pedagogicznych Nauczyciele-Nauczycielom. Pozycja podzielona jest na trzy części, które różnią się od siebie, a zarazem dopełniają.

W pierwszej części Istota i ewolucja pojęcia tradycji - dzieci i młodzież w świecie tradycji, autor Franciszek Ziemski, skupia uwagę na interpretacji pojęcia wielkiej i małej tradycji.

Zgodnie z tytułem części drugiej: Bogactwo i różnorodność tradycji w kulturze polskiej, Wiesława Korzeniowska, charakteryzuje różne nurty tradycji, akcentując jej aspekty etnograficzno-przestrzenne, społeczne i religijne.

Część trzecia pt. Tradycja, obyczaje i obrzędy w edukacji dziecka. Poliestetyczne przestrzenie edukacji jest autorstwa Bronisławy Dymary. Autorka uzasadnia, że dziecko może odczuć i zrozumieć tradycję, uczestniczyć w obrzędach i zwyczajach, dzięki twórczej integracji słowa, muzyki, tańca, ruchu i plastyki.

Dziecko w świecie tradycji
Numer ISBN

837-30-8123-2

Wymiary

167x240

Gatunek

Metodyka,Ekonomia

Oprawa

1

Liczba stron

264

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nbmm4
d1nbmm4
d1nbmm4
d1nbmm4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj