Trwa ładowanie...
d3qc7u4

"Dinozaury w komiksie": Idealny prezent dla małych i trochę większych [RECENZJA]

Co niezwykłego było w kupie T-Reksa? Ile lat żyły Diplodoki? Na cześć jakich gwiazd rocka nazwano pradawne gady? Odpowiedzi na te i setki innych pytań znajdziecie w serii "Dinozaury w komiksie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Dinozaury w komiksie", scenariusz Arnaud Plumeri, rysunki Bloz
"Dinozaury w komiksie", scenariusz Arnaud Plumeri, rysunki Bloz (Materiały prasowe)
d3qc7u4

"Uczyć bawiąc", głosi słynne oświeceniowe motto. Trudno o bardziej oklepany slogan, ale co zrobić. Nic bardziej adekwatnie nie oddaje sedna "Dinozaurów w komiksie".

Arnaud Plumeri (scen.) i Bloz (rys.) postawili sobie szlachetny cel: przybliżyć małym fanom dinozaurów tajniki paleontologii w najbardziej przystępny i atrakcyjny sposób. I odnieśli spektakularny sukces.

Na "Dinozaury w komiksie" składają się jednostronicowe historyjki podporządkowane określonemu zagadnieniu z zakresu paleontologii, historii czy geologii. Odpowiedzi na szerokie spektrum pytań wynikają z króciutkich scenek opatrzonych dowcipną puentą.

Materiały prasowe

Dowcip to tutaj słowo klucz. Plumeri używa go bardzo inteligentnie, bawi się skojarzeniami i sprawia, że z pozoru niełatwe zagadnienia stają się jasne jak słońce. I co najważniejsze – momentalnie zapadają w pamięć.

d3qc7u4

Kreska Bloza jest lekka, dowcipna, a jednocześnie przejrzysta. Znakomicie pasuje do humorystycznych anegdotek Plumeriego, uwypuklając komediowe aspekty scenariusza, ale nie przesłaniając jego edukacyjnego sedna.

Materiały prasowe

Rysunki przywodzą na myśl takie tytuły jak "Gaston" czy świetnie znany starszym czytelnikom "Cubitus". Są znakomite i uniwersalne – spodobają się zarówno dzieciakom, jak i rodzicom podkradającym "Dinozaury w komiksie" z ich półek.

ZOBACZ TEŻ: Komiks - renesans gatunku

W Polsce do tej pory ukazały się dwa albumy z serii. Każdy po 48 str., w twardej oprawie i powiększonym, bardzo poręczny formacie A4, który docenicie, kiedy będziecie czytali je swoim pociechom. Wydawca Scream Comics zadbał też, aby w obu tomach znalazł się niezbędny i przystępnie napisany słowniczek paleontologicznych pojęć.

d3qc7u4

"Dinozaury w komiksie" to dowód, że edukacja może być kapitalną rozrywką. Zróbcie sob… to znaczy dzieciom prezent. Mikołaj tuż-tuż.

Materiały prasowe
d3qc7u4

Podziel się opinią

Share

d3qc7u4

d3qc7u4