Trwa ładowanie...

"Dinozaury w komiksie": Idealny prezent dla małych i trochę większych [RECENZJA]

Co niezwykłego było w kupie T-Reksa? Ile lat żyły Diplodoki? Na cześć jakich gwiazd rocka nazwano pradawne gady? Odpowiedzi na te i setki innych pytań znajdziecie w serii "Dinozaury w komiksie".

"Dinozaury w komiksie": Idealny prezent dla małych i trochę większych [RECENZJA]Źródło: Materiały prasowe
d1fe6b2
d1fe6b2

"Uczyć bawiąc", głosi słynne oświeceniowe motto. Trudno o bardziej oklepany slogan, ale co zrobić. Nic bardziej adekwatnie nie oddaje sedna "Dinozaurów w komiksie".

Arnaud Plumeri (scen.) i Bloz (rys.) postawili sobie szlachetny cel: przybliżyć małym fanom dinozaurów tajniki paleontologii w najbardziej przystępny i atrakcyjny sposób. I odnieśli spektakularny sukces.

Na "Dinozaury w komiksie" składają się jednostronicowe historyjki podporządkowane określonemu zagadnieniu z zakresu paleontologii, historii czy geologii. Odpowiedzi na szerokie spektrum pytań wynikają z króciutkich scenek opatrzonych dowcipną puentą.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dowcip to tutaj słowo klucz. Plumeri używa go bardzo inteligentnie, bawi się skojarzeniami i sprawia, że z pozoru niełatwe zagadnienia stają się jasne jak słońce. I co najważniejsze – momentalnie zapadają w pamięć.

d1fe6b2

Kreska Bloza jest lekka, dowcipna, a jednocześnie przejrzysta. Znakomicie pasuje do humorystycznych anegdotek Plumeriego, uwypuklając komediowe aspekty scenariusza, ale nie przesłaniając jego edukacyjnego sedna.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Rysunki przywodzą na myśl takie tytuły jak "Gaston" czy świetnie znany starszym czytelnikom "Cubitus". Są znakomite i uniwersalne – spodobają się zarówno dzieciakom, jak i rodzicom podkradającym "Dinozaury w komiksie" z ich półek.

ZOBACZ TEŻ: Komiks - renesans gatunku

W Polsce do tej pory ukazały się dwa albumy z serii. Każdy po 48 str., w twardej oprawie i powiększonym, bardzo poręczny formacie A4, który docenicie, kiedy będziecie czytali je swoim pociechom. Wydawca Scream Comics zadbał też, aby w obu tomach znalazł się niezbędny i przystępnie napisany słowniczek paleontologicznych pojęć.

d1fe6b2

"Dinozaury w komiksie" to dowód, że edukacja może być kapitalną rozrywką. Zróbcie sob… to znaczy dzieciom prezent. Mikołaj tuż-tuż.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d1fe6b2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fe6b2