Trwa ładowanie...
d15jxpl
27-04-2021 16:00

Czytanie sylabowe. Rysuję i zgaduję. Kapitan Nauka

książka
Oceń jako pierwszy:
d15jxpl
Czytanie sylabowe. Rysuję i zgaduję. Kapitan Nauka
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Czytanie sylabowe (5–8 lat) to zestaw edukacyjny (książka + karty) z bestsellerowej serii Rysuję i zgaduję zawierający aż 100 zabaw dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z czytaniem metodą sylabową. Został przygotowany przez nauczycielkę wychowania przedszkolnego i neurologopedę Monikę Sobkowiak. Zawiera zabawy pozwalające czytać proste i trudniejsze wyrazy składające się z sylab otwartych i zamkniętych. Ćwiczenia mają formę rebusów, zagadek logicznych, wykreślanek i kolorowanek, tak aby nauka czytania sylabami odbywała się przez zabawę. Książka zawiera również wskazówki, jak sprawdzić gotowość dziecka do nauki czytania, dlaczego warto wybrać metodę sylabową oraz jakich błędów unikać, by zabawa wspomagała zdobywanie nowej umiejętności.

Zabawy z sylabami motywujące do nauki czytania

Zestaw zabaw Czytanie sylabowe zawiera różnorodne zadania doskonalące znajomość samogłosek i umiejętność czytania wyrazów, m.in. rozpoznawanie sylab i rysowanie ich po śladzie, wskazywanie przedmiotów, których nazwa rozpoczyna się konkretną sylabą, odczytywanie wyrazów utworzonych z sylab oraz dopasowywania właściwego podpisu do ilustracji.

Pakiet zawiera 100 zadań (książka + 30 dwustronnych kart ścieralnych) aktywizujących percepcję i pamięć wzrokową, doskonalących umiejętność analizy i syntezy słuchowej oraz budzących zainteresowanie nauką czytania.

Dzięki flamastrowi suchościeralnemu łamigłówki można rozwiązywać wielokrotnie, a dzieci zdobywają złożoną umiejętność czytania dzięki motywującej do nauki metodzie prób i poprawek. W książce (48 str.) znajdują się również praktyczne wskazówki, co służy nauce czytania, na co warto zwrócić uwagę przed rozpoczęciem zabaw z sylabami i jakie aktywności wybierać.

Rozwój

nauka czytania, spostrzeganie wzrokowe, koncentracja, grafomotoryka

Autorzy

Monika Sobkowiak – nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirującego nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji.

Krzysztof Stręcioch – zajmuje się tworzeniem ilustracji oraz projektowaniem graficznym. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jego artystyczny dorobek stale się powiększa. Najbardziej dumny jest z ilustracji do książek dla dzieci. Wolny czas spędza aktywnie, co motywuje i inspiruje go do podejmowania kolejnych twórczych wyzwań.

W serii również

Gimnastyka języka. Zabawy logopedyczne (3–6 lat)

Rysuję i zgaduję z mewą Ewą (3–4 lata)

Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem (4–5 lat)

Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem (4–5 lat)

Rysuję i zgaduję z kangurem Arturem (4–6 lat)

Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką (5–6 lat)

Rysuję i zgaduję. Koncentracja z detektywem Motywem (6–9 lat)

Czytanie sylabowe. Rysuję i zgaduję. Kapitan Nauka
Numer ISBN

978-83-66610-75-0

Wymiary

150x215

Oprawa

zintegrowana

Liczba stron

48

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15jxpl
d15jxpl
d15jxpl
d15jxpl