Trwa ładowanie...

"Czarolina – 4. Zmora": Co za dużo, to niezdrowo [RECENZJA]

Nie ulega wątpliwości, że Sylvia Douyé stara się uczynić fabułę "Czaroliny" coraz bardziej wciągającą zarówno dzięki niespodziewanym zwrotom akcji, jak i kolejnym tajemnicom. Szkopuł w tym, że w "Zmorze" wszystko dzieje się tak szybko, że momentami czytelnicy mogą poczuć się trochę zdezorientowani.

Egmont 2022Egmont 2022Źródło: Materiały prasowe
d3fs87n
d3fs87n

Już zakończenie poprzedniego tomu było dość dramatyczne, bo z jednej strony – wraz z uczestnikami kursu na wyspie Vorn – dowiedzieliśmy się, że Czarolina jest córką Madame C., a z drugiej strony widzieliśmy, jak główna bohaterka zapada w magiczny letarg. Na początku "Zmory" profesor Archibald Balzar wyjawia zaś swoim uczniom całą prawdę o okolicznościach przyjścia na świat Czaroliny. I tutaj czeka nas kolejne zaskoczenie – otóż Madame C. urodziła bliźnięta!

Z zainteresowaniem obserwujemy też kolejne próby podejmowane przez profesora w celu obudzenia głównej bohaterki. I tak najpierw za pomocą eliksir wprowadza on Tarę w stan pełnego koszmarów snu, aby wezwała w nim Baku, czyli tytułową zmorę, której imię po japońsku znaczy "zjadacz snów". Chodzi o to, aby stwór ten zjadł koszmar Tary, a następnie zajął się stworem ze snów Czaroliny. Chociaż sposób ten nie okaże się do końca skuteczny, to trzeba przyznać, że z przyjemnością podziwiamy wizerunki kolejnych magicznych stworzeń.

Egmont 2022 Materiały prasowe
Egmont 2022Źródło: Materiały prasowe

Istotne znaczenie ma również to, że gdy Archibald Balzar z opowieści Willy poznaje dokładne okoliczności zapadnięcia Czaroliny w sen, szybko znajduje właściwą metodę, aby przywrócić dziewczynkę do rzeczywistości. W tym momencie wydarzenia jeszcze przyspieszają, bo główna bohaterka momentalnie odkrywa sposób na uwolnienie Meroda i tych dwoje wyjaśnia sobie wcześniejsze nieporozumienia.

d3fs87n

Równie ważne okazuje się zaś to, że niedługo później profesor rozpoznaje, jaki magiczny dar ma Czarolina. Co ciekawe, naturalną konsekwencją tego będzie stwierdzenie, że zwiastun zapowiada straszne zdarzenie komuś innemu niż główna bohaterka! No cóż, większość czytelników z pewnością będzie zaskoczona, gdy pozna tożsamość tej osoby.

Kolejnym ważnym wydarzeniem jest pojawienie się na wyspie Vorn nowego ucznia. Najbardziej zaskakujące w tym przypadku jest to, że Charlie w ogóle nie widzi fantastycznych stworzeń… Zastanawiamy się więc, jakim cudem znalazł się on w tym miejscu, a zarazem zdajemy sobie sprawę, że w jego przypadku kolejne komplikacje są jedynie kwestią czasu. Co ciekawe, to właśnie ten chłopak niemal równocześnie z Czaroliną i Merodem odkrywa największy sekret profesora Balzara!

Wszystko to sprawia, że podczas lektury "Zmory" naprawdę nie sposób się nudzić, a w dodatku – jak zawsze w tej serii – możemy też liczyć na rewelacyjne rysunki. Inną sprawą jest, że efekt mógłby być jeszcze lepszy, gdyby te wydarzenia zostały rozpisane na znacznie większą liczbę kadrów.

Są popularne dzięki "Rolnik szuka żony"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fs87n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fs87n