Trwa ładowanie...
d3o8b9p
d3o8b9p

Cichy pucz

książka
Oceń jako pierwszy:
Cichy pucz
Tytuł oryginalny

Der stille Putsch: Wie eine geheime Elite aus Wirtschaft und Politik sich Europa und unser Land unter den Nagel reißt

Rok wydania
Wydawnictwo
0007E9B0_original_EEF1D86C537D80D6.jpg
Inne

Cichy pucz to bardzo dobrze udokumentowana analiza mechanizmów stopniowego odbierania władzy państwom narodowym w Europie. Pod pretekstem przezwyciężania kryzysu gospodarczego i polityki oszczędnościowej europejski model społeczny ulega bowiem destrukcji.

Celem cichego puczu jest implementacja centralnie sterowanego porządku neoliberalnego, który będzie miał wpływ na życie wszystkich Europejczyków. Za zmianą systemową europejskiej polityki kryją się potężne elity gospodarczo-polityczne, reprezentujące znikomą część społeczeństwa.

Tytułowi „puczyści” wprowadzają w Europie nowy porządek społeczno-polityczny, którego żadne świadome społeczeństwo obywatelskie nigdy nie przyjęłoby bez walki. Drastyczne programy oszczędnościowe prowadzą do ostrej redukcji płac i emerytur, ograniczenia praw pracowniczych, głębokich cięć w systemie opieki społecznej, zdrowotnej i edukacyjnej.

Cichy pucz to dziennikarstwo śledcze wysokiej próby, które imponuje bogactwem szczegółów i przekonuje twardymi faktami. Autor opisuje zjawiska korupcji, oszustwa, kłamstwa i strachu nie tylko w odniesieniu do kręgów biznesowo-bankowych, ale także świata polityki i mediów.

Cichy pucz
Numer ISBN

978-83-7785-494-5

Wymiary

145x205

Gatunek

Polityka

Oprawa

1

Liczba stron

320

Podziel się opinią

Share
d3o8b9p
d3o8b9p
d3o8b9p
d3o8b9p