Trwa ładowanie...
d3s639a
08-02-2021 12:00

BUDOWANIE PEWNOŚCI SIEBIE. Podejście skoncentrowane na współczuciu

książka
Oceń jako pierwszy:
d3s639a
BUDOWANIE PEWNOŚCI SIEBIE. Podejście skoncentrowane na współczuciu
Tytuł oryginalny

The Compassionate Mind Approach to Building Self-Confidence (Compassion Focused Therapy)

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Żyjemy w świecie, który nieustannie nakłania nas do osądzania i oceniania samych siebie. W świecie, w którym dominuje pogląd, że uszczęśliwić nas mogą jedynie sukces, osiągnięcia i działanie. Nic więc dziwnego, że wielu z nas ma skłonność do mierzenia własnej wartości poprzez porównania z innymi. A gdy nie udaje nam się zrealizować własnych celów i zamierzeń, odczuwamy przygnębienie, niepokój, złość, a nawet wstyd. Nasza pewność siebie rośnie, kiedy wszystko układa się po naszej myśli, i gwałtownie spada, kiedy napotykamy trudności. Uaktywnia się wewnętrzny krytyk, który osłabia wiarę w siebie i poczucie własnej wartości – a to z kolei utrudnia radzenie sobie z tym, co spotyka nas w życiu.

Jak zatem zbudować pewność siebie, która pozostanie niezależna od zewnętrznych okoliczności?

Mary Welford zachęca w swojej książce do rozwijania samowspółczucia, które stanie się fundamentem pewności siebie. Współczucie dla samego siebie nie ma nic wspólnego z litością, słabością czy pobłażaniem sobie. To wybór, którego dokonujemy. Zamiast bezwzględnej krytyki – wybieramy patrzenie na siebie z życzliwością, akceptacją i empatią. Zamiast karać się za błędy – dajemy sobie prawo do ich popełniania. Zamiast postrzegać sukcesy i porażki jako wyznaczniki naszej wartości – traktujemy je jako przemijające elementy życiowego doświadczenia.

Współczucie dla samego siebie to także uważność i pełen akceptacji kontakt z samym sobą, umiejętność rozpoznawania swoich uczuć, potrzeb i problemów oraz praca nad tym, by rezygnować z tego, co nam nie służy. To w końcu troska o siebie – ze wszystkimi niedoskonałościami i błędami.

Pewność siebie wymaga pracy. Jest czymś, co rozwijamy, a nie czymś, z czym po prostu przychodzimy na świat. Pewność siebie zbudowana na samowspółczuciu jest trwała. Niezależnie od tego, co dzieje się dookoła, dzięki niej czujemy się silni i odporni. Wiemy, że skutecznie poradzimy sobie ze wszystkim, co przyniesie życie.

Dzięki tej książce:

zrozumiesz funkcjonowanie systemu emocjonalnego człowieka,

dowiesz się, czym jest samowspółczucie i dlaczego jest tak ważne,

przestaniesz działać na własną niekorzyść i osłabiać siebie,

uporasz się z wewnętrznym krytykiem,

zbudujesz trwałą pewność siebie.

BUDOWANIE PEWNOŚCI SIEBIE. Podejście skoncentrowane na współczuciu
Numer ISBN

978-83-7489-878-2

Wymiary

190x245

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

296

Język

polski

d3s639a

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s639a
d3s639a
d3s639a
d3s639a