Trwa ładowanie...

Statuetka dla Anny Marii Żukowskiej, posłanki Lewicy. Palnęła bzdurę roku

W tym roku w plebiscycie "Biologiczna Bzura Roku" zwyciężyła Anna Maria Żukowska. Posłanka Lewicy zabłysnęła stwierdzeniem, że zdarza się, iż biologiczny mężczyzna rodzi dziecko.

Anna-Maria Żukowska zwyciężyła plebiscyt Biologiczna Bzdura RokuAnna-Maria Żukowska zwyciężyła plebiscyt Biologiczna Bzdura RokuŹródło: PAP
duykt3d
duykt3d

Biologiczna Bzdura Roku to ranking najbardziej bzdurnych stwierdzeń z zakresu biologii, medycyny, chemii, dietetyki, a także psychologii. Pomysłodawcą akcji jest biolog Łukasz Sakowski. To on przygląda się pseudonaukowym stwierdzeniom, które wygłaszane są nie tylko przez znanych ludzi ze świata mediów, ale także naukowców.

W tym roku o pierwsze miejsce i wirtualną statuetkę Alternatywnej Zięby walczyli Anna Maria Żukowska, Jaś Kapela, Jan Duda, Przemysław Czarnek, Katarzyna Ratkowska, Marek Suski, Maria Kurowska, Marcin Najman, Sylwia Spurek i Viola Kołakowska. O wygranej decydują głosy internautów.

Pierwsze miejsce zajęła Anna Maria Żukowska za stwierdzenie, że zdarzają się biologiczni mężczyźni rodzący dzieci. Zdobyła 23,2 proc. głosów.

Przemysław Czarnek chce zmian w podręcznikach. Anna Maria Żukowska: to przerażające

Drugie miejsce zajął Jan Duda z wynikiem 20,2 proc. za wypowiedź, że homoseksualizm jest zaraźliwy.

duykt3d

Na trzecim miejscu uplasował się Przemysław Czarnek. Doszedł on do wniosku, że ludzie żyli miliardy lat temu. W głosowaniu zdobył 17 proc.

Czwarte miejsce to Marcin Najman, który zyskał 11,7 proc. głosów za stwierdzenie, że szczepionki przeciw COVID-19 zawierają komórki z zabitego dziecka.

Na piątym (6,9 proc.) znalazła się Viola Kołakowska szerząca "wiedzę" o tym, że szczepienia powodują brak odpowiedzi immunologicznej na wirusa.

6,8 proc. głosów i szóste miejsce zdobył Jaś Kapela za stwierdzenie, że wilki żywią się głównie roślinnie.

duykt3d

Siódme miejsce i 4 proc. głosów dostał Marek Suski za przekonywanie, że lasy i zielone uprawy w Polsce pochłaniają więcej CO2, niż jako kraj emitujemy.

3,7 proc. głosów i ósme miejsce przypadło Marii Kurowskiej, która powiedziała, że stare drzewa nie produkują tlenu i nie przerabiają dwutlenku węgla.

Dziewiąte miejsce i 2 proc. głosów powędrowało do Sylwii Spurek, która stwierdziła, że naukowe testy na zwierzętach są nieskuteczne.

duykt3d

Katarzyna Ratkowska zdobyła dziesiąte miejsce i 2,7 proc. głosów za stwierdzenie, że białko kolca w szczepionce przeciwko COVID-19 jest toksyczne i powoduje wiele powikłań.

Jedenaste miejsce (1,2 proc. głosów) zajął Janusz Korwin-Mikke za stwierdzenie, że wszystkie gatunki w Europie są inwazyjne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duykt3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duykt3d