WP
WP

Beata Pawlikowska

Dziennikarka, felietonistka, podróżniczka. Od 1990 roku pracuje w radiu, od Rozgłośni PR w Koszalinie począwszy, przez Radio Kolor, Program 3 PR i Radio Zet, gdzie prowadzi własną audycję Świat według blondynki.

Pisze felietony, reportaże i opowiadania z podróży w wielu dziennikach i czasopismach m.in. w Rzeczpospolitej, Polityce, Playboyu, Vivie, Cosmopolitan. Fragment reportażu o Indianach Yanomami zostaje zamieszczony w przewodniku po Amazonii. Od 1994 co roku podróżuje po Ameryce Łacińskiej.

Stara się dotrzeć tam, gdzie nie sięgnęła jeszcze biała cywilizacja. Drobiazgowo dokumentuje życie plemion Indian amazońskich, zanim znikną bezpowrotnie. Robi zdjęcia, nagrywa mowę, pieśni, obrzędy, zapisuje tradycje.

WP

Efektownym zapisem wielokrotnych wypraw do amazońskiej dżungli jest książka Blondynka w dżungli, gdzie autorka zawarła wiele konkretnych informacji obyczajowych, kulturowych i przyrodniczych z obszaru Amazonii.
Za w/w książkę autorka otrzymała nagrodę Bursztynowego Motyla w konkursie im. Arkadego Fiedlera za najlepszą książkę polskiego autora o tematyce podróżniczej i krajoznawczej w 2001 roku.

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP