Trwa ładowanie...
dp3c2jk
12-09-2016 00:00

Awiatorzy. Zdobywcy nieba

książka
Oceń jako pierwszy:
dp3c2jk
Awiatorzy. Zdobywcy nieba
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Źródło:

Rozpalająca wyobraźnię historia polskich lotników napisana przez autora bestsellera „Czas honoru”.

W początkach XX wieku bracia Wright wykonali pierwszy lot maszyną cięższą od powietrza. W tym czasie Polski nie było na mapach, ale byli Polacy – w tym wielu młodych ludziach, którzy pragnęli wznieść się ku niebu. Awiatorzy to opowieść o spełnianiu marzeń o lataniu.

Bohaterowie powieści realizują te marzenia, mimo wielu przeszkód, po wybuchu I wojny światowej. Z konieczności – nie ma przecież polskiego wojska – zdobywają doświadczenie w eskadrach Niemiec, Austrii i Rosji. Po wojnie uczestniczą w walkach o kształt granic odzyskanej ojczyzny – z Ukrainą oraz z bolszewicką Rosją. Są pionierami latania, gdyż samolot jest jeszcze urządzeniem nieprzystosowanym do prowadzenia działań bojowych, a i osób potrafiących go pilotować – niewiele.

Na tle barwnych wydarzeń epoki ukazany jest proces odradzania się państwa polskiego po stuleciu zaborów. Lotnicy są ucieleśnieniem budowania niepodległości – sięgają chmur zyskując wolność i niezależność. Stają się rycerzami przestworzy.

Napisana z pasją historia opowiada o dziejach polskiej awiacji – od balonów po pierwsze, zdobyczne, samoloty z biało-czerwoną szachownicą na skrzydłach. Dzięki wartkiej akcji i błyskotliwym dialogom, czytelnik z zapartym tchem przemieszcza się w czasie.

Awiatorzy. Zdobywcy nieba
Numer ISBN

9788364776472

Wymiary

162x229

Gatunek

Historia Polski

Oprawa

8

Liczba stron

480

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp3c2jk
dp3c2jk
dp3c2jk
dp3c2jk