Trwa ładowanie...
d3apr24

Antoni Macierewicz

PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum, fot: Leszek Szymański

Antoni Macierewicz to postać kontrowersyjna. W 2017 roku Tomasz Piątek wydał bestsellerową książkę ”Macierewicz i jego tajemnice”. 10 tysięcy egzemplarzy pierwszego nakładu sprzedano pierwszego dnia.

Antoni Macierewicz - biografia

Antoni Macierewicz pochodzi z rodziny docenta chemii i doktora biologii. Ma dwoje starszego rodzeństwa, żonę i córkę. Antoni Macierewicz studiował historię na UW, należał do NZS, aktywnie działał w opozycji demokratycznej, współtworzył Komitet Obrony Robotników i Komitet Samoobrony Społecznej. Był aresztowany oraz internowany. Antoni Macierewicz był jednym z założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, posłem z ramienia ”Solidarności”, ministrem spraw wewnętrznych (słynna Lista Macierewicza z nazwiskami polityków: współpracowników SB), posłem z listy Ruchu Odbudowy Polski, następnie – Ligi Polskich Rodzin. Wiceminister obrony narodowej, poseł PiS, autor Raportu Macierewicza z zarzutami w stosunku do sposobu pracy Wojskowych Służb Informacyjnych, który poskutkował ich rozwiązaniem. Antoni Macierewicz został wybrany w 2015 roku na ministra obrony narodowej.

Antoni Macierewicz – książka ”Kompendium patriotyzmu”

W 2012 nakładem Wydawnictwa M ukazała się rozmowa Dominika Zdorta z Antonim Macierewiczem, Zdzisławem Krasnodębskim, Janem Pospieszalskim, Wojciechem Wencelem oraz księdzem arcybiskupem Józefem Michalikiem. Książka ”Kompendium patriotyzmu” to podręcznik akademicki do politologii. Jako m.in. nauczyciel akademicki oraz publicysta Antoni Macierewicz wypowiada się po raz kolejny na tematy poruszane już niejednokrotnie na łamach licznych mediów, obejmujące również katastrofę smoleńską. Wywiad Dominika Zdorta z Macierewiczem to jeden z pięciu w całej książce z wieloma kontrargumentami dziennikarza ”Rzeczpospolitej”.

Antoni Macierewicz
Data urodzenia

03.08.1948

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia
d3apr24

Podziel się opinią

5
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3apr24
d3apr24
d3apr24