Trwa ładowanie...
d3py5kr

Dominik Zdort

Dominik Zdort to dziennikarz, który obraził już prawie wszystkich. Przeciwnik biegania, policji, fan klapsów, dyscyplinujących niegrzeczne dzieci.

Dominik Zdort - życiorys

Rodzicami Marcina Dominika Zdorta są reżyserka filmowa i telewizyjna Barbara Sass-Zdort oraz operator filmowy Wiesław Zdort. Dominik Zdort działał początkowo w podziemiu, następnie w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, m.in. jako wiceprzewodniczący Uczelnianej Komisji oraz przy kolportowaniu takich niezależnych pism, jak "CIA"czy "FBI". Studiował polonistykę w Warszawie, współpracował również z Wydawnictwem Nurt. Jest ojcem dwójki dzieci.

Dominik Zdort - kariera

Dominik Zdort zetknął się pierwotnie z życiem dziennikarskim w "Życiu Warszawy"na początku lat 90. Kolejna były "Rzeczpospolita", publikacje w Wydawnictwie Fronda, publicystyka polityczna w TVP1, "Newsweek Polska". Dominik Zdort był jednym z dziennikarzy, którzy opuścili szeregi pracowników "Rzeczpospolitej" po aferze z publikacją rysunków Andrzeja Krauzego. Prowadził audycję w programach Polskiego Radia i szefował portalowi internetowemu. Zdort został jednak zwolniony, zastąpiony i poszedł dalej, obejmując redakcję nad kolejnym portalem, specjalizującym się w mało politycznymi kwestiami.

Dominik Zdort - książki i odznaczenia

Książką Dominika Zorta jest znane nie tylko w kręgach politycznych "Kompendium patriotyzmu", które ukazało się na rynku wydawniczym w 2012 roku. W rozmowie z dziennikarzem wypowiadają się Zdzisław Krasnodębski, Antoni Macierewicz, ks. abp. Józef Michalik, Jan Pospieszalski i Wojciech Wencel.

Lech Kaczyński uhonorował czynną działalność Dominika Zorta w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, przyznając mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski w 2010 roku.

Dominik Zdort
Data urodzenia

05.01.1968

Miejsce urodzenia

Łódź

Bibliografia
d3py5kr

Podziel się opinią

3
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3py5kr
d3py5kr
d3py5kr