Trwa ładowanie...
d3bigl0

Anna Klara Majewska

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Anna Klara Majewska najbardziej kocha należącą do Hiszpanii wyspę Majorkę, gdzie powraca każdej zimy i o której również sporo napisała. Pochodzi z artystycznej rodziny z własną kucharką, gosposią i nianią i uważa, że kobiety są mądrzejsze od mężczyzn. Pisarka ledwo zdała maturę z języka polskiego. Regularnie chodzi na parady równości.

Anna Klara Majewska – życiorys

Anna Klara Majewska oprócz książek pisze również felietony prasowe, jest redaktorką naczelną magazynu o tematyce podróżniczej – "Connoisseur Circle" – oraz zajmuje się projektowaniem. Pisała do szuflady już w dzieciństwie, a studiowała grafikę na stołecznej ASP (rocznik 1987) oraz reklamę we Frankfurcie, gdzie później pracowała w zawodzie. Skończyła także Wydział Projektowania w Fachhochschule w Darmstadt. Była dziennikarką ”Gali Filmowej”. Jej debiutem literackim było napisanie kilkunastu stron tekstu do książki znanych rodziców. Anna Klara Majewska już jako nastolatka pracowała za granicą: we Włoszech na wykopaliskach archeologicznych, w Szwecji jako fotografka czy też we Francji jako dziecięca opiekunka. Na studiach podczas dziekanki spędzała czas z ojcem w Stanach Zjednoczonych w Kansas, odwiedziła Hawaje i Kalifornię. W 1985 roku Anna Klara Majewska pojawiła się w obsadzie filmu ”C.K. Dezerterzy”, a w 2005 roku odpowiadała za kostiumy w ”Po sezonie” (oba wyreżyserowane przez Janusza Majewskiego).

Anna Klara Majewska – życie prywatne

Anna Klara Majewska przyszła na świat w 1965 roku jako córka fotografki Zofii Nasierowskiej oraz reżysera i pisarza Janusza Majewskiego. Dorastała w domu na Żoliborzu w Warszawie w sąsiedztwie Andrzeja Wajdy. Jej obecnym mężem jest prezes mBanku (dawnego BRE Banku), Cezary Stypułkowski. Para wychowuje razem dorosłego już syna, Franciszka, z pierwszego małżeństwa autorki, zawartego w Niemczech. Anna Klara Majewska uwielbia podróże, w przeszłości przez około dwie dekady często zmieniała kraje, w których mieszkała. Rezydowała m.in. w Wiedniu czy na Majorce.

Anna Klara Majewska – książki

Anna Klara Majewska ma na koncie kilka książek. Są to zarówno poradniki, jak i powieści obyczajowe, wprost uwielbiane przez kobiety w Polsce i nie tylko. Na rodzimym rynku literackim pozycje autorki znajdziemy dzięki nakładowi takich oficyn, jak Wielka Litera Wydawnictwo czy Bliskie Wydawnictwo. Zawodowo Anna Klara Majewska współpracuje chociażby z Hanną Bakułą oraz Anną Ibisz, z którymi napisała zbiór felietonów.

d3bigl0

Podziel się opinią

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bigl0
d3bigl0
d3bigl0