Trwa ładowanie...
d3ri27x
19-06-2020 15:00

Anatomia istnienia

książka
Oceń jako pierwszy:
d3ri27x
Anatomia istnienia
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Anatomia istnienia to zbiór esejów pisanych ręką dojrzałego mężczyzny. Znajdziemy tutaj życiorysy bohaterów bez imienia, skondensowane biograficzne pigułki ukazujące wszystkie odcienie i etapy ludzkiego życia: nieświadomą młodość, ból dojrzewania, rozkosze ciała, gorycz rutyny, oswajanie przemijania.

Tomasz Mazur przedstawia wnikliwy, wręcz anatomiczny obraz życiowych mechanizmów i procesów: miłość, małżeństwo, chorobę, dojrzewanie i przemiany ciała, metamorfozy miasta i społeczeństwa. Mamy okazję ujrzeć życie uwolnione ze złożoności i sprowadzone do prawd prostych, przejawiające się w fundamentalnych dychotomiach rodzących konieczność mądrego wyboru.

Anatomia istnienia w doskonały, syntetyczny sposób zamyka lata doświadczeń jednego człowieka, swoiste lekcje z człowieczeństwa, w myśli pełne dojrzałej mądrości.

O Autorze

Tomasz Mazur — pisarz, etnolog i podróżnik. Przez długie lata zafascynowany był Indiami, czego owocem była przyjęta entuzjastycznie przez indologów (i nie tylko) książka Mozaika indyjska (Wydawnictwo Kurpisz, 2005), nominowana w 2006 roku do Nagrody im. Beaty Pawlak. Nieustannie poszukujący duch, przemierzył Chiny rowerem, dwukrotnie Atlantyk niewielkim jachtem, Azję oraz Amerykę Południową z plecakiem na grzbiecie.

Anatomia istnienia
Numer ISBN

978-83-64299-14-8

Wymiary

132x227

Oprawa

miękka

Liczba stron

160

Język

polski

d3ri27x

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ri27x
d3ri27x
d3ri27x
d3ri27x