Trwa ładowanie...
d3ju31e

Anatomia istnienia

książka
d3ju31e
Oceń jako pierwszy:
Anatomia istnienia
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Anatomia istnienia
Materiały prasowe

Anatomia istnienia to zbiór esejów pisanych ręką dojrzałego mężczyzny. Znajdziemy tutaj życiorysy bohaterów bez imienia, skondensowane biograficzne pigułki ukazujące wszystkie odcienie i etapy ludzkiego życia: nieświadomą młodość, ból dojrzewania, rozkosze ciała, gorycz rutyny, oswajanie przemijania.

Tomasz Mazur przedstawia wnikliwy, wręcz anatomiczny obraz życiowych mechanizmów i procesów: miłość, małżeństwo, chorobę, dojrzewanie i przemiany ciała, metamorfozy miasta i społeczeństwa. Mamy okazję ujrzeć życie uwolnione ze złożoności i sprowadzone do prawd prostych, przejawiające się w fundamentalnych dychotomiach rodzących konieczność mądrego wyboru.

Anatomia istnienia w doskonały, syntetyczny sposób zamyka lata doświadczeń jednego człowieka, swoiste lekcje z człowieczeństwa, w myśli pełne dojrzałej mądrości.

O Autorze

Tomasz Mazur — pisarz, etnolog i podróżnik. Przez długie lata zafascynowany był Indiami, czego owocem była przyjęta entuzjastycznie przez indologów (i nie tylko) książka Mozaika indyjska (Wydawnictwo Kurpisz, 2005), nominowana w 2006 roku do Nagrody im. Beaty Pawlak. Nieustannie poszukujący duch, przemierzył Chiny rowerem, dwukrotnie Atlantyk niewielkim jachtem, Azję oraz Amerykę Południową z plecakiem na grzbiecie.

d3ju31e
Anatomia istnienia
Numer ISBN

978-83-64299-14-8

Wymiary

132x227

Oprawa

miękka

Liczba stron

160

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d3ju31e
d3ju31e
d3ju31e
d3ju31e
d3ju31e