Trwa ładowanie...
d1ucs2e

Aleksandra Pawlicka

Aleksandra Pawlicka rozmawiała m.in. z Krystyną Jandą, Korą, Kazimierą Szczuką, Henryką Krzywonos czy Jolantą Kwaśniewską. Efekt jej pracy ukazał się obok twórczości takich dziennikarzy, jak Joanna Morga, Beata Kołakowska, Katarzyna Pinkosz, Marcelina Szumer, Paweł Wieczorek, Kornelia Wróblewska oraz Agnieszka Rogal.

Aleksandra Pawlicka – życiorys

Aleksandra Pawlicka to polska dziennikarka, związana z takimi tytułami prasowymi, jak chociażby ”Wprost” czy ”Przekrój”. Pracowała także w polskiej sekcji BBC. Obecnie Aleksandra Pawlicka stoi na czele działu zagranicznego ”Newsweeka”.

Mąż Aleksandry Pawlickiej to dziennikarz Jacek Pawlicki związany z ”Gazetą Wyborczą”. Ma on na koncie nominację do Nagrody Dziennikarskiej Parlamentu Europejskiego oraz prowadzi fotobloga.

Aleksandra Pawlicka – książki

Książki Aleksandry Pawlickiej ukazują się na rynku wydawniczym w Polsce nakładem takich oficyn, jak Czerwone i Czarne Wydawnictwo, Agora czy Helion Wydawnictwo S.A. Dziennikarka i podróżniczka opublikowała m.in. książkę o Jerzym Stuhrze, wywiad-rzekę z Magdaleną Środą czy też rozmowy z twórczyniami Kongresu Kobiet. Aleksandra Pawlicka wydała również efekt podróży, które odbyła wraz z mężem przez 20 lat po 6 kontynentach i 60 krajach, a Jacek Pawlicki książkę zilustrował własnymi zdjęciami z wyjazdów.

d1ucs2e

Podziel się opinią

4
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ucs2e
d1ucs2e
d1ucs2e