90 proc. dziewcząt nie akceptuje swojego ciała
Nienawiść do siebie
"Nastolatki na głodzie" to książka niemalże terapeutyczna. "Pokochaj swoje ciało! Nie daj się anoreksji i bulimii" - krzyczy okładka. Czy - i jak - książka Agnieszki Sztyler-Turovsky miałaby pomóc nieakceptującym samych siebie nastolatkom?
"Nastolatki na głodzie" to książka niemalże terapeutyczna. "Pokochaj swoje ciało! Nie daj się anoreksji i bulimii" - krzyczy okładka. Sprawdzamy więc czy i jak książka Agnieszki Sztyler-Turovsky mogłaby pomóc nieakceptującym samych siebie nastolatkom?
Publikacja Sztyler-Turovsky zajmuje się zaburzeniami odżywiania, ze wskazaniem na anoreksję (choroba psychiczna polegająca na rygorystycznym ograniczaniu przyjmowanych pokarmów), bulimię (choroba objawiająca się w napadach objadania się połączonych z poczuciem utraty kontroli nad ilością przyjmowanego jedzenia) i kompulsywne objadanie się.
Już na wstępie autorka alarmuje: "polskie nastolatki chorują na zaburzenia odżywiania częściej niż ich rówieśniczki na świecie", "90 proc. dziewczyn w Polsce jest niezadowolonych ze swego ciała". O bulimii i anoreksji książka mówi przy pomocy prawdziwych historii polskich dziewczyn. Historii pełnych kompleksów, niezrozumienia ze strony najbliższych i nienawiści do samych siebie.