Trwa ładowanie...
d3ldyvm
22-07-2015 00:00

Źle ma się kraj. Rozprawa o naszych współczesnych bolączkach

książka
Oceń jako pierwszy:
d3ldyvm
Źle ma się kraj. Rozprawa o naszych współczesnych bolączkach
Tytuł oryginalny

Ill Fares the Land: A Treatise on Our

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Nie tylko żyjemy dziś bardzo niewłaściwie, ale błędny jest sam sposób myślenia o naszym życiu. W tej niezwykłej, krótkiej książce Tony Judt, jeden z czołowych współczesnych historyków i intelektualistów, wyjaśnia, jak znaleźliśmy się w obecnym stanie niebezpiecznego chaosu. Po mistrzowsku krystalizuje nasze dojmujące poczucie zbiorowego dyskomfortu i wskazuje drogę wyjścia.
Jak pokazało dobitnie załamanie gospodarcze z 2008 roku, umowa społeczna, która definiowała życie w powojennej Europie i Ameryce – gwarancja bezpieczeństwa, stabilności i sprawiedliwości – przestała być rzeczą pewną. W istocie nie stanowi nawet przedmiotu rozmów. Judt proponuje nowy język do rozmowy o naszych wspólnych potrzebach, odrzucając zarówno nihilistyczny indywidualizm skrajnej prawicy, jak i skompromitowany socjalizm przeszłości.
Judt argumentuje, że aby znaleźć drogę wyjścia z obecnego trudnego położenia, musimy przyjrzeć się naszej niedawnej przeszłości i ponownie przedłożyć sprawiedliwość nad zwykłą wydajność. Zamiast ślepo wierzyć rynkowi – jak, na własną zgubę, czyniliśmy przez ostatnie trzydzieści lat – musimy stawić czoło wyzwaniom społecznym i przyjąć odpowiedzialność za świat, w którym żyjemy. Źle ma się kraj dostarcza narzędzi, za pomocą których możemy projektować nowe formy zarządzania i wyobrazić sobie lepszy sposób życia.
Ta pełna pasji, mądra, przejrzysta, ludzka rozprawa, sięgająca głęboko w przeszłość, ale i w teraźniejszość, ten skondensowany wyraz wieloletnich trosk zajmie poczesne miejsce wśród pisarstwa politycznego zarówno tej, jak i każdej innej epoki.

Źle ma się kraj. Rozprawa o naszych współczesnych bolączkach
Numer ISBN

978-83-7536-268-8

Wymiary

125x205

Gatunek

Literatura faktu,Literatura faktu

Oprawa

3

Liczba stron

208

Inne wydania

Sękowa - 2015-06-03

d3ldyvm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ldyvm
d3ldyvm
d3ldyvm