Trwa ładowanie...
d1mxpdq

Zielona Sowa Wydawnictwo

Wydawnictwo Zielona Sowa rozpoczęło działalność w 1995 roku od edycji Dzieł zebranych Jamesa Joyce'a w tłumaczeniu Macieja Słomczyńskiego oraz wydania wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim pierwszego numeru pisma literacko-artystycznego Studium, które ukazuje się do dziś.

Od października 2008 roku wydawnictwo dołączyło do Grupy Kapitałowej WSiP S.A., podkreślając tym samym swoją mocną i stabilną pozycję na rynku wydawniczym. Kolejnym krokiem na drodze rozwoju, w kwietniu 2012 roku, było przyłączenie Wydawnictwa Book House.

Oferta wydawnictwa to książki edukacyjne (słowniki, encyklopedie, lektury szkolne, książeczki edukacyjne dla najmłodszych), klasyka literatury polskiej i obcej (np. serie Arcydzieła literatury polskiej i światowej, Wielkie dzieła filozoficzne), literatura dla dzieci i młodzieży (tu m.in. bogato ilustrowane baśnie, bajki, legendy, serie: Niezapomniane książki naszego dzieciństwa i Książeczki z sowiej półeczki), a także wydawana w ramach Biblioteki Studium Nowa literatura polska. Wszystko to można odnaleźć zarówno w tradycyjnej, papierowej formie jak i e-bookach, audiobookach a także aplikacjach multimedialnych.

Warto również zwrócić uwagę na statystyki wydawnictwa, które są bardzo korzystne - ponad 1000 publikacji w ofercie oraz około 300 nowości wydawanych każdego roku.

d1mxpdq
Zielona Sowa Wydawnictwo
Rok powstania

1995

Adres

Al. Jerozolimskie 96, bud. Equator II

Kod i miasto

Warszawa

Numer telefonu

(+48 22) 576 25 50

Numer faksu

(+48 22) 576 25 51

Adres WWW strony internetowej

http://www.zielonasowa.pl

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mxpdq
d1mxpdq
d1mxpdq