Trwa ładowanie...
d4j4g6h
d4j4g6h

Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan

książka
Oceń jako pierwszy:
Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
0008B734_original_34A1C0E7EFE0BC21.jpg
Inne

„Tysiące wschodnich chrześcijan ginie dziś z rąk islamskich fanatyków, setki tysięcy uciekają z miejsc, w których mieszkali przez stulecia. Są zastraszani i wysiedlani, a my przyglądamy się bezczynnie, jak wysycha źródło, z którego wybiła nasza kultura. Oglądamy nagrania z egzekucji i — jak zwykle, gdy chcemy zagłuszyć sumienie — organizujemy akcje humanitarne.

Nie chciałem do nich dołączać ani uprawiać salonowej moralistyki. Wolałem wyruszyć w podróż, spróbować opisać świat, który być może się kończy, złożyć hołd jego mieszkańcom. Czym innym ma być dobra podróż, jeśli nie wyrazem szacunku dla ludzi i ich historii, adoracją miejsc i rzeczy?” – pisze we wstępie Dariusz Rosiak, znakomity dziennikarz i reporter, autor książki.

Chrześcijaństwo powstało na Wschodzie, ale dziś, w czasach konfliktu z Państwem Islamskim, życie chrześcijan w tym rejonie stało się niemożliwe. Dariusz Rosiak ruszył śladem wschodnich chrześcijan. Pojechał tam, skąd pochodzą, i tam, dokąd uciekają. Do Turcji, Iraku, Libanu, Egiptu, Izraela, do Syryjczyków mieszkających w Szwecji.

To historia, która toczy się na naszych oczach, i nikt nie wie, jak się skończy. To historia wielkiej, liczącej ponad dwa tysiące lat kultury, ale i śmierci, rzezi, prześladowań, opowiadana przez zwykłych ludzi.

Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan
Numer ISBN

978-83-8049-176-2

Wymiary

135x215

Gatunek

Polityka,Reportaż

Oprawa

6

Liczba stron

368

Podziel się opinią

Share
d4j4g6h
d4j4g6h
d4j4g6h
d4j4g6h
d4j4g6h