Trwa ładowanie...

"Zełenski". Pierwsza w Polsce biografia prezydenta Ukrainy

Prezydent Ukrainy od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy, którego niezłomna walka z rosyjskim agresorem budzi powszechny szacunek? Pierwsza w Polsce biografia ukraińskiego prezydenta – "Zełenski" Wojciecha Rogacina – pojawi się w księgarniach już 18 maja nakładem wydawnictwa Wielka Litera.

Share
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Źródło: East News, fot: AFP, HANDOUT
d1v4opv

Już teraz historia życia Zełenskiego to fascynujący zapis dojrzewania do roli, o którą jeszcze kilka miesięcy temu nikt by go nie podejrzewał. Od popularnego aktora komediowego do przywódcy państwa, które odważnie przeciwstawiło się rosyjskiej agresji. Prezydent, który stał się mężem stanu oraz symbolem walki o wartości demokratyczne, podziwiany i już naśladowany jest przez polityków na całym świecie.

Jak wyglądało dzieciństwo prezydenta Ukrainy, jego dom rodzinny oraz relacje z rówieśnikami? W jaki sposób żydowskie pochodzenie wpłynęło na jego dalsze wybory? Co mówili o nim ci, którzy go znali, zanim zyskał sławę? Jak wyglądała jego droga do kariery aktorskiej, a nawet celebryckiej? Jakie są najważniejsze cechy osobowości Zełenskiego? Co mówił sam o sobie, o swoim stosunku do świata i ludzi?

Zobacz: Wystąpienie Zełenskiego w PE. "To był moment historyczny"

Kim jest jego żona Ołena, dotrzymująca mu kroku i równie charyzmatyczna pierwsza dama Ukrainy, która o tym, że kandyduje na urząd prezydenta, dowiedziała się z sylwestrowego programu live? Kiedy i dlaczego Zełenski zdecydował się wkroczyć do świata polityki? W jaki sposób zdobył tak ogromne poparcie społeczne? Jakim przywódcą był przed wybuchem wojny? A przede wszystkim: jaki jest w życiu prywatnym i czy oliwkowy to naprawdę jego ulubiony kolor.

d1v4opv

O kulisach wielu znanych powszechnie wydarzeń i o tych nieznanych historiach. O anegdotach z wielkiego świata polityki i własnego podwórka. O ogromnym przywiązaniu do rodziny i wielkiej miłości do żony. Żartach i opowieściach z czasów kabaretowej działalności. O niezwykłej drodze przebytej od studenta prawa, rozśmieszającego cały kraj aktora i kabareciarza, po przywódcę politycznego, z którym liczą się najważniejsi zachodni politycy, śledzonego przez miliony osób na Instagramie.

"Zełenski" Materiały prasowe
"Zełenski"Źródło: Materiały prasowe
d1v4opv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1v4opv
d1v4opv