Trwa ładowanie...
d1p6hb2
31-01-2020 11:48

Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos

książka
5.0
(1 głos)
Oceń:
d1p6hb2
Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Polski Spotlight - cała prawda o molestowaniu w Kościele.

„Ksiądz więził i gwałcił”. „Kapłan molestował ministranta”. Takie tytuły biją po oczach, podnoszą oglądalność i zwiększają nakłady gazet. Ale nie słychać w nich zbyt głośno głosu ofiar. Ich ból ginie niezauważony, bo w centrum uwagi są sprawcy w sutannach.

To wyjątkowa książka, która daje głos ofiarom. Obok opisów przemocy seksualnej i poniżenia znajdziecie tu zapis bezkarności sprawców, nieświadomości rodziców i krzywdy dzieci. Krzywda przeradza się w długotrwałą traumę, która prowadzi do prób samobójczych lub uzależnień. Każda z rozmów to osobista droga krzyżowa bohaterów, którzy dopiero po latach zdecydowali się opowiedzieć autorom o swoich dramatycznych przeżyciach.

Autorzy z reporterską dociekliwością badają temat molestowania. Rozmawiają z osobami, które na co dzień zajmują się problemem pedofilii w Kościele katolickim. Pokazują, w jaki sposób Kościół w Polsce ochrania księży pedofilów. Tabuizowanie tego tematu przez lata służyło sprawcom. Czas przerwać milczenie - również dla dobra Kościoła, ale przede wszystkim - dla dobra dzieci.

Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos
Numer ISBN

978-83-65853-43-1

Wymiary

132x210

Oprawa

miękka

Liczba stron

224

Język

polski

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p6hb2
d1p6hb2
d1p6hb2
d1p6hb2