Trwa ładowanie...
d21gxb7
23-10-2017 13:14

Obcy we własnym kraju. Gniew i żal amerykańskiej prawicy

książka
Oceń jako pierwszy:
d21gxb7
Obcy we własnym kraju. Gniew i żal amerykańskiej prawicy
Tytuł oryginalny

Strangers in Their Own Land: Anger and Mourning on the American Right

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Arlie Russell Hochschild, socjolożka z Berkley, spędziła pięć lat w Luizjanie, by zrozumieć o co chodzi Południowcom. Dlaczego sprzeciwiają się federalnej pomocy finansowej, skoro ich stan jest jej największym odbiorcą? Dlaczego sarkają na ekologów i Agencję Ochrony Środowiska, skoro przemysł naftowy truje ich ukochaną Luizjanę na potęgę, nie dając wiele w zamian, bo przy ropie pracuje tylko co dziesiąty mieszkaniec stanu? Wreszcie, w imię czego zagłosowali na Donalda Trumpa, człowieka, który równie dobrze mógłby mieszkać na innej planecie?

Oczywiście, jak każda podróż, i ta kończy się wewnętrzną przemianą. Hochschild jedzie na Południe wyposażona w bagaż stereotypów – spodziewa się, że w centrach handlowych zastanie półki pełne libertariańskich powieści Ayn Rand i wszechobecny rasizm. Jej reportaż pokazuje, że rzeczywistość komplikuje te tezy. W Luizjanie spotyka osoby o odrażających poglądach, ale też ciepłych i przyjaznych ludzi wierzących w boga, który już za momencik zabierze ich do nieba. Do swojego liberalnego Berkeley wraca z bagażem wiedzy, doświadczeń i zrozumienia dla Południa. Być może to początek czegoś nowego?

- Mocne, ale też niepokojące spojrzenie na Tea Party. (…) Inteligenta i fascynująca książka - Jason DeParle, The New York Times Book Review

Obcy we własnym kraju. Gniew i żal amerykańskiej prawicy
Numer ISBN

978-83-65853-09-7

Wymiary

145x205

Gatunek

lit. faktu

Oprawa

miękka

Liczba stron

460

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21gxb7
d21gxb7
d21gxb7