Trwa ładowanie...
d1pwhi3

Zbigniew Urbański

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Zbigniew Urbański to jeden z najmłodszych emerytów w Polsce. Został celebrytą i zrobił szybką karierę w mediach. Jako konferansjer współpracował m.in. z Microsoftem oraz Samsungiem.

Zbigniew Urbański - biografia

Zbigniew Urbański pracował jako policjant przez 18 lat, do czasu przejścia na mundurową emeryturę w wieku 38 lat w 2008 roku. Był ekspertem do spraw przestępczości gospodarczej oraz zwalczania przestępczości internetowej, pracownikiem Centralnego Biura Śledczego, a także oficerem prasowym Komendy Głównej Policji. Odbywał szkolenia zawodowe w szkołach policyjnych w USA, m.in. u agentów FBI czy Secret Service. Był również wykładowcą w jednej z wyższych szkół pedagogicznych w Warszawie.

Zbigniew Urbański - prywatnie

Byłą żoną Zbigniewa Urbańskiego jest Katarzyna Skrzynecka, obecnie żona Marcina Łopuckiego. Po 4 latach para zdecydowała się na unieważnienie ślubu kościelnego. Zbigniew Urbański jest aktualnie związany z Katarzyną Gawrońską, z którą ma córki Millę Jagodę oraz Nelę.

Zbigniew Urbański – kariera w mediach

Po przejściu na emeryturę Zbigniew Urbański rozpoczął karierę medialną. Interesuje się nowinkami technologicznymi, urządzeniami mobilnymi i AGD. Związany m.in. z grupą medialną TVN Zbigniew Urbański zajmuje się dziennikarstwem (w nowej pracy pomogły mu lekcje u logopedy), jest przede wszystkim prezenterem technologicznym. Prowadził takie programy telewizyjne, jak ”Gadżet” (testowanie urządzeń i zabawek), ”Prawdziwe zbrodnie”, ”Twardy reset” czy ”Baby Lab”, regularnie pojawiał się także w specjalnym kąciku w ”Dzień dobry TVN”. W 2011 roku Zbigniew Urbański wystąpił z Izabelą Janachowską w 13. edycji ”Tańca z gwiazdami”, gdzie odpadając w pierwszym odcinku, zajął ostatnią pozycję.

Zbigniew Urbański - książka

W 2011 roku nakładem wydawnictwa Zwierciadło ukazała się książka Zbigniewa Urbańskiego ”Tacierzyństwo czyli ciąża i poród według mężczyzny”. Poradnik ujmuje ojcostwo w interesujący sposób, także pod kątem porad praktycznych i niezbędnych po pojawieniu się dziecka akcesoriów, np. do samochodu.

Zbigniew Urbański
Data urodzenia

01.02.1969

Miejsce urodzenia

Gostyń

Bibliografia
d1pwhi3

Podziel się opinią

1
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pwhi3
d1pwhi3
d1pwhi3