Trwa ładowanie...
d21zebd
06-08-2021 16:00

Zaskocz, zabij, zniknij. HISTORIA TAJNEJ ARMII I ZABÓJCÓW Z CIA

książka
5.0
(1 głos)
Oceń:
d21zebd
Zaskocz, zabij, zniknij. HISTORIA TAJNEJ ARMII I ZABÓJCÓW Z CIA
Tytuł oryginalny

Surprise, Kill, Vanish

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

ZASKOCZ wroga. ZABIJ go. ZNIKNIJ bez śladu.

Gdy dyplomacja zawodzi, a wszczęcie wojny nie wchodzi w grę, prezydent Stanów Zjednoczonych wzywa Wydział Akcji Specjalnych CIA, ściśle tajne ramię tej agencji i najskuteczniejszego wykonawcę operacji specjalnych na świecie. Prawie każdy główny lokator Białego Domu od II wojny światowej prosił CIA, by zajmowała się sabotażem, działalnością wywrotową i zabójstwami.

Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do kilkudziesięciu osób, które uczestniczyły w tajnych operacjach CIA od początku zimnej wojny do dziś, i dogłębnemu przestudiowaniu niedawno odtajnionych dokumentów Annie Jacobsen opisała złożony świat zabójców, tajnych współpracowników i sabotażystów.

Autorka dzięki tym badaniom oraz rozmowom z wysokimi urzędnikami CIA, szefami kontrwywiadu i operatorami Wydziału Akcji Specjalnych po raz pierwszy ujawniła skalę tych szokujących i moralnie niejednoznacznych tajnych działań.

Annie Jacobsen zabiera nas w mroczne miejsca, z których nasz rząd wysyła odważnych mężczyzn i kobiety, by własnoręcznie zabijali w imieniu Stanów Zjednoczonych. Opisuje spiski i zabójstwa, których niekiedy od lat wypierali się amerykańscy prezydenci, w tym największe sukcesy CIA i jej największe fiaska. – Garrett M. Graff, autor Raven Rock.

Spojrzenie zza kulis na osnute najgęstszą mgłą operacje amerykańskiego wywiadu… Książka pełna niespodzianek. – „Kirkus”

Jacobsen zdziera zasłonę z historii tajnych działań wojennych i sankcjonowanych przez państwo zabójstw od drugiej wojny światowej do dziś. – „Booklist”

Książka dla tych, którzy chcą lepiej poznać amerykańską politykę zagraniczną w działaniu. Gorąco polecam. – Jacob Sherman, „Library Journal”

Zaskocz, zabij, zniknij. HISTORIA TAJNEJ ARMII I ZABÓJCÓW Z CIA
Numer ISBN

978-83-8188-286-6

Wymiary

132x202

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

616

Język

polski

d21zebd

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21zebd
d21zebd
d21zebd
d21zebd