Trwa ładowanie...
d2x2e9y
05-11-2021 11:00

Zabawy matematyczne dla ucznia. Kapitan Nauka

książka
Oceń jako pierwszy:
d2x2e9y
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zabawy matematyczne dla ucznia (6-10) to idealny pakiet motywujący do ćwiczeń matematycznych, który sprawia, że nauka staje się świetną zabawą i wyzwaniem. W zestawie znajduje się gra karciana na tabliczkę mnożenia, zagadki obrazkowe oraz książka z zadaniami z atrakcyjnymi poleceniami. Różnorodne formy gwarantują aktywny trening myślenia matematycznego bez nudy i żmudnych powtórek.

Matematyka bez nudy!

Zestaw zabaw matematyczno-logicznych buduje pozytywne doświadczenia związane z nauką matematyki. Zadania w formie zagadek obrazkowych, łamigłówek logicznych oraz gry edukacyjnej pozwalają opanować podstawy działań arytmetycznych intuicyjnie i mimochodem. Proste sytuacje z życia codziennego oraz przyjaźnie sformułowane polecenia pomagają odkrywać świat matematycznych problemów i podchodzić do nich z ciekawością. Dzięki nim uczniowie nauczą się rachować w pamięci, mnożyć i dzielić, analizować informacje, łączyć fakty, a także rozumieć związki przyczynowo-skutkowe.

Pakiet zawiera blisko 100 zagadek obrazkowych dotyczących codziennych sytuacji, w których szybkie i poprawne liczenie jest niezbędne, np. zakupy, gotowanie czy oszczędzanie. W pakiecie znajduje się również książka z zadaniami ćwiczącymi umiejętność mnożenia i dzielenia w taki sposób, by uczniowie zrozumieli istotę tych działań, a nie tylko wyuczyli się wyników na pamięć. Gra karciana ćwiczy umiejętność szybkiego mnożenia. Z pomocą jednej talii można zagrać aż w 6 gier towarzyskich. Zabawne ilustracje Macieja Łazowskiego rozwijają wyobraźnię, spostrzegawczość oraz zdolność łączenia poszczególnych elementów w pary.

Jest to nowe wydanie pakietu Zabawy matematyczne dla ucznia (7+).

Rozwój

dodawanie i odejmowanie, mnożenia, myślenie logiczne, koncentracja

Autorzy

Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju dzieci.

W serii również

Rysuję i zgaduję. Czytanie sylabowe (5–8 lat)

Rysuję i zgaduję. Koncentracja z detektywem Motywem (6–9 lat)

Zabawy logiczne dla ucznia (6–10 lat)

Zabawy matematyczne dla ucznia. Kapitan Nauka
Numer ISBN

978-83-66949-15-7

Wymiary

145x215

Oprawa

twarda

Liczba stron

24

Język

polski

d2x2e9y

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x2e9y
d2x2e9y
d2x2e9y
d2x2e9y