Trwa ładowanie...
d3hzotr
03-02-2020 21:40

Zaakceptuj siebie. O sile samowspółczucia

książka
Oceń jako pierwszy:
d3hzotr
Zaakceptuj siebie. O sile samowspółczucia
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W tej niezwykłej książce psycholog Malwina Huńczak prezentuje samowspółczucie (ang. self-compassion) jako metodę treningu umysłowego, która daje prawdziwą, emocjonalną siłę. Metoda ta kształtuje postawę pełną empatii i zaufania do siebie oraz swoich wyborów. Umacnia wiarę w to, że istnieje możliwość zmiany niekorzystnej sytuacji.

Badania naukowe potwierdzają, że okazywanie sobie ciepłych, pozytywnych uczuć, zwłaszcza w konfrontacji z własnymi niedoskonałościami i trudnościami życiowymi, znacząco wpływa na dobrostan i pozwala być lepszym dla innych. Uważności na własne myśli, doznania i emocje bez osądzania i krytyki można się nauczyć, a korzyścią z tej nauki jest osiągnięcie emocjonalnego spokoju.

Dzięki lekturze tej książki:

- nauczysz się mówienia do siebie językiem dobroci i lepiej zadbasz o swoje potrzeby

- łatwiej uporasz się z trudnymi emocjami

- zaczniesz reagować na trudności z pozycji nowej i trwałej siły

- wzmocnisz wiarę we własne możliwości i pewność siebie

- dowiesz się, jak radzić sobie z perfekcjonizmem i nieśmiałością

O książce:

"W tej książce można się zanurzyć jak w leczniczej borowinie. Kąpiel borowinowa wygładza skórę i wzmacnia stawy, a ta lektura wygładza duszę i wzmacnia odporność psychiczną. Co więcej, pomaga stać się dla siebie dobrym już teraz, a nie dopiero wtedy, gdy spełnisz wszystkie swoje ambicje i dążenia. Jest to wielowątkowa, interdyscyplinarna lekcja dobroci, wyrozumiałości i czułości wobec samych siebie. A czegóż więcej nam trzeba w chwilach trudnych emocji, przykrych przeżyć lub sytuacji wzbudzających zwątpienie i zniechęcenie? Mogłaby to być lekcja wychowawcza całego społeczeństwa. Ale nie szkodzi, że nie jest. Każdy może zacząć od siebie".

Ewa Woydyłło

"Książka zachęca, by otoczyć siebie szacunkiem, współczuciem i przyjaźnią. Autorka przywołuje badania naukowe, potwierdzające wpływ współczucia i życzliwości na zdrowie, rozwój i poczucie szczęścia. Przytacza historie osób, które lepiej poradziły sobie z życiowymi zawirowaniami dzięki temu, że zmieniły nastawienie wobec siebie i innych na bardziej życzliwe. Zawarte w tej książce ćwiczenia pomagają zwiększyć samoświadomość, uważność i serdeczność. To inspirująca lektura dla tych, którzy zmagają się z brakiem miłości w życiu".

Małgorzata Jakubczak, Polski Instytut Mindfulness

O autorce:

Malwina Huńczak – psycholog i ekonomistka, słuchaczka Szkoły Psychoterapii. Autorka książki "Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej" wydanej w serii Samo Sedno. Więcej informacji: malwinahunczak.pl

Zaakceptuj siebie. O sile samowspółczucia
Numer ISBN

978-83-7788-971-8

Wymiary

148x210

Oprawa

miękka

Liczba stron

232

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hzotr
d3hzotr
d3hzotr
d3hzotr
d3hzotr

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj