Trwa ładowanie...
dkkptfe

Wydawnictwo Serafin

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Wydawnictwo Serafin powstało w 2006 roku i jest katolicką oficyną, specjalizującą się w duchowości franciszkańskiej. Oficynę Serafin współtworzą osoby pasjonujące się religijną książką oraz chrześcijańskim dziennikarstwem, a samo wydawnictwo jest własnością Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów prowincji krakowskiej. * Oferta Serafina promuje* duchowość kapucynów i jej dwóch największych przedstawicieli, a zarazem świętych stygmatyków – Franciszka z Asyżu i Ojca Pio. Głównym celem Serafina jest zgłębianie bogactwa duchowego u swoich czytelników.

Serafin – nazwa wydawnictwa

Nazwa wydawnictwa Serafin wywodzi się od imienia biblijnego anioła, który, według Starego Testamentu, dotknął ust proroka Izajasza rozżarzonym węglem podniesionym z ołtarza – w ten oto sposób prorok miał być uwolniony od swoich grzechów.

Jeśli przypatrzymy się etymologii słowa Serafin, to stwierdzimy, że pochodzi ono od czasownika „płonąć”. Stąd też bierze się franciszkańskie pojęcie miłości serafickiej, które określało miłość żarliwą, płonącą i spalającą się.

Wreszcie istota o imieniu Serafin brała udział w akcie stygmatyzacji dwóch świętych – św Franciszka z Asyżu oraz św. Ojca Pio.

Patrząc więc na etymologię nazwy wydawnictwa Serafin, możemy stwierdzić, iż oficyna swoją działalnością chce pomóc w pogłębianiu prawd wiary i odkrywaniu miłości Boga, a także skupia się na duchowości franciszkańskiej oraz historii świętych kościoła katolickiego.

Serafin – charakterystyka wydawnictwa

Charakter wydawnictwa Serafin odzwierciedla się w jego logo, na które składają się trzy nieregularne kreski w kolorze pomarańczowym, mające symbolizować ognisty ślad, zostawiony przez anielskie skrzydła. Te płomienie pochodzące z ruchu skrzydła anioła mają także symbolizować duchowe, wysokie treści, które odnajdziemy w ofercie wydawnictwa Serafin.

Katolickie wydawnictwo, konsolidujące duchową lekkość z głębokimi treściami, posiada własną księgarnię internetową: www.e-serafin.pl.

Serafin – oferta wydawnicza

W ofercie wydawnictwa Serafin znajdziemy pozycje dla dzieci i dorosłych, są to książki mówiące o duchowości i historii św. Ojca Pio, publikacje wywodzące się z ruchu odnowy charyzmatycznej, prace autorstwa o. Raniera Cantalamessy (kapucyn, papieski kaznodzieja), publikacje o szeroko pojętym franciszkanizmie oraz książki dla dzieci i młodzieży. Ponadto Serafin proponuje literaturę misyjną, materiały pomocnicze dla księży i katechetów, a także dwumiesięcznik „Głos Ojca Pio”.

dkkptfe
Wydawnictwo Serafin
Rok powstania

2006

Adres

ul. Korzeniaka 16

Kod i miasto

30-298 Kraków

Numer telefonu

+48 12 623 80 58

Adres WWW strony internetowej

http://www.e-serafin.pl

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkkptfe
dkkptfe
dkkptfe