Trwa ładowanie...
d103gj9
15-04-2010 00:00

Przesłuchanie Ojca Pio

książka
Oceń jako pierwszy:
d103gj9
Przesłuchanie Ojca Pio
Tytuł oryginalny

Padre Pio sotto inchiesta. L'autobiografia segreta

Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Wydawało się nam, że wiemy o nim wszystko. Nic nie zapowiadało rewelacji. Tymczasem na samym dnie morza archiwalnych papierów leżała sobie mała teczka o wielkiej wadze: akta z pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum w sprawie Ojca Pio. Dzięki niej wracamy dziś do przeszłości.

Dokument powstał w 1922 roku i zawiera tajne informacje na temat Kapucyna z San Giovanni Rotondo, w tym sześć zeznań złożonych przez niego pod przysięgą przed inkwizytorem Świętego Oficjum. Podczas przesłuchań Ojciec Pio sam "pisze" na żywo swoistą autobiografię, odkrywając przed Kościołem i historią fakty oraz zjawiska, o których nigdy dotąd nie opowiadał. To nie wszystko. Inkwizytor chce dotknąć palcem jego ran. Odwinąwszy bandaże z dłoni Ojca Pio, skrupulatnie bada stygmaty. Czytamy protokół z tego badania, nigdy dotąd niepublikowany, z zaskakującymi i jakże fascynującymi wnioskami.

Akta pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum, przez długie lata ukryte przed oczami naukowców i czcicieli, a w czerwcu 2006 roku udostępnione decyzją Benedykta XVI - są w tej książce po raz pierwszy publikowane w całości. Vittorio Messori (ze wstępu do książki)

Przesłuchanie Ojca Pio
Numer ISBN

978-83-605-1259-3

Wymiary

150x210

Gatunek

Biografie i autobiografie,Religia i religioznawstwo

Oprawa

6

Liczba stron

336

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d103gj9
d103gj9
d103gj9