Trwa ładowanie...
d2qhr77

Wydawnictwo Muchomor

Wydawnictwo Muchomor specjalizuje się w literaturze dziecięcej przeznaczonej dla młodych czytelników w każdym wieku.

Wydawnictwo Muchomor – informacje ogólne

Wydawnictwo Muchomor powstało w 2002 roku, ukierunkowując działalność wydawniczą na rynek książki dla dzieci. To pierwsza oficyna wydawnicza, która zdecydowała się wprowadzić na polski rynek książki o filozofii przeznaczone dla najmłodszych. Muchomor oferuje swoim czytelnikom powieści, biografie, książki historyczne i kucharskie, książki o sztuce, a także książeczki obrazkowe.

Część tytułów opublikowanych przez Wydawnictwo Muchomor trafiła również na rynki zagraniczne m.in. w Niemczech, Francji i RPA.

Wydawnictwo Muchomor – nagrody

Książki publikowane przez Wydawnictwo Muchomor były nagradzane między innymi w ramach Polskiej Sekcji "IBBY" – wśród wyróżnionych tytułów znalazły się "Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem", "Historyjki o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty" i "Debata Filozoficzna Królika z Dudkiem o Sprawiedliwości". W 2012 roku oficyna otrzymała też wyróżnienie honorowe podczas konkursu Najpiękniejsze Książki Roku 2011, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Wydawnictwo Muchomor – autorzy

Oficyna wydawnicza Muchomor współpracuje z ilustratorami, cenionymi autorami i pedagogami, którzy piszą zarówno bajki, jak i powieści czy książki edukacyjne dla dzieci. Wśród nich znajdują się Anna Czerwińska-Rydel, Erich Kastner, Joshua Mowll, Dorota Łoskot-Cichocka, Jarosław Mikołajewski, Michel Piquemal czy Zofia Stanecka. Wydawnictwo Muchomor ma w swoim dorobku również publikacje nagradzanego włoskiego pisarza Gianniego Rodariego.

d2qhr77
Wydawnictwo Muchomor
Rok powstania

2002

Adres

ul. Wąchocka 11/13 m 1

Kod i miasto

03-934 Warszawa

Numer telefonu

+48 22 839 49 68

Numer faksu

+48 22 839 49 68

Adres WWW strony internetowej

www.muchomor.pl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qhr77
d2qhr77
d2qhr77