Trwa ładowanie...
d2ynkt2

Wydawnictwo Cyklady

Wydawnictwo Cyklady zostało założone w 1991 roku i zajmuje się, przede wszystkim, literaturą popularnonaukową, naukową i beletrystyką. Od początku Cyklady skupiają się raczej na przekładach z obcych języków (chociaż w ofercie znajdziemy również książki polskich autorów), a wciągu roku wydawnictwo publikuje 15 – 20 nowych książek.

Cyklady – opis wydawnictwa

Jak już wspomnieliśmy, Cyklady jest wydawnictwem zajmującym się drukowaniem literatury naukowej, popularnonaukowej oraz beletrystyki. Książki od Cyklad pochodzą z różnych krajów, a wydawnictwo stale współpracuje z zagranicznymi wydawcami, na przykład z: Anglii, Niemiec, Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Izraela.

Cyklady – oferta wydawnictwa

Wydawnictwo Cyklady opublikowało parę serii książek popularnonaukowych, wśród których przeważają serie przetłumaczone z języka niemieckiego, angielskiego i francuskiego. Największy sukces wydawniczy odniosła seria „Judaica”, zawierająca materiały naukowe i popularnonaukowe dotyczące religii, historii oraz dziedzictwa kulturowego Żydów.

W temacie kultury żydowskiej warto zwrócić uwagę na takie pozycje, jak: Talmud (Cohen Abraham ), Tajemnice Kabały (Ouaknin Marc-Alain ), Święta i obyczaje żydowskie (Kameraz-Kos Ninel), Życie w Palestynie w czasach Chrystusa (Daniel-Rops Henri), Córka rabina o seksie, narkotykach i ortodoksyjnych Żydach (Mann Reva), Mądrości rabinów (Philippe Haddad ), Żydzi Świat Pieniądze (Jacques Attali).

Oficyna Cyklady w swojej ofercie od niedawna posiada ubogacony dział literatury pięknej. Wśród wielu propozycji wydawniczych znajdziemy najlepsze powieści literatury współczesnej, pochodzące z różnych krajów. Wymieńmy chociażby znakomitego Italo Calvino i jego bestselerowe powieści: Wicehrabia przepołowiony, Baron drzewołaz, Rycerz nieistniejący.

d2ynkt2
Wydawnictwo Cyklady
Rok powstania

1991

Adres

ul. T. Sygietyńskiego 5 m. 4

Kod i miasto

skr. poczt. 36, 04-026 Warszawa 50

Numer telefonu

606 82 30 31

Numer faksu

(22) 810-71-87

Adres WWW strony internetowej

http://www.cyklady.com.pl

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ynkt2
d2ynkt2
d2ynkt2