Trwa ładowanie...
d374b91

Wydawnictwo Bezdroża

facebook.com
Źródło: facebook.com

Wydawnictwo Bezdroża to polska oficyna, specjalizująca się w wydawaniu przewodników, książek podróżniczych, map oraz albumów. Bezdroża to jedna z najdłużej istniejących na rynku oficyn, publikujących książki związane z podróżowaniem, a przewodniki Bezdroży wiodą prym na rynku wydawniczym i kuszą pasjonatów podróżowania praktycznością informacji oraz wysoką jakością merytoryczną i techniczną.

Bezdroża – wydawnictwo krajoznawcze

Dzisiaj przewodniki Bezdroży są jednymi z najlepszych na rynku i skutecznie przyciągają pasjonatów podróży niezmiennie wysoką jakością oraz praktycznością zawartych informacji.

Każdemu zdarzyło się zastanowienie nad sensem nazwy wydawnictwa, z którego kupiliśmy właśnie książkę. Bardzo często w nazwie tej mamy zawartą informację o profilu danej oficyny.Nazwa wydawnictwa Bezdroża odwołuje się do terenów nie do końca odkrytych, trochę tajemniczych, zachwycających i fascynujących – są to obszary świata, o których pragnie się opowiedzieć innym.

Bezdroża należą do najdynamiczniej rozwijających się oficyn turystycznych w Polsce. Wydawnictwo otworzono w 1999 roku, a pierwszymi bezdrożami, uwiecznionymi przez oficynę, były krainy Azj Środkowej (Mongolia, Bajkał).

Obecnie oferta wydawnictwa Bezdroża obejmuje ponad 40 pozycji, uporządkowanych w paru seriach:

  • Szlaki,
  • Regiony,
  • Kraje,
  • Miasta i miasteczka,
  • Seria z falą,
  • Podróże niekonwencjonalne.

Ponadto, firma Bezdroża zarządza podróżniczą księgarnią turystyczną, należącą do jednych z największych i najstarszych w Polsce. Bezdroża w ofercie posiadają ponad 1,6 tysiąca tytułów, wśród których znajdziemy albumy, mapy i przewodniki.

Od 2006 roku Bezdroża są partnerem marki Michelin, a owocem tej współpracy są przewodniki Michelin – jest to seria składająca się z 3 części: Udane Wakacje, Zielony Przewodnik, Udany Weekend. W roku 2008 Bezdroża stały się częścią Grupy Wydawniczej Helion.

Bezdroża – działalność wydawnicza

Bezdroża od początku były wydawnictwem wyróżniającym się i obiecującym swoim czytelnikom dalekie podróże – pierwsze publikacje nie dotyczyły Polski (jak ma to miejsce w przypadku większości polskich wydawnictw), ale egzotycznej Azji (Mongolia). W 2000 roku zaczęto wydawanie serii przewodników dla globtroterów, którą rozpoczęła książka Dominika Zaręby i Tomasza Ostrowskiego pod tytułem Mongolia. Nie tylko step. (publikacja ta nie tyko opisuje pod względem krajoznawczym Mongolię, ale z jej kart wyczytamy również o ciekawej i egzotycznej kulturze nomadów).

Zaraz po przewodniku mongolskim, Bezdroża wydały książkę podróżniczą pod tytułem Bajkał. Morze Syberii (autorzy: Julia Witczuk, Stanisław Pagacz). Następne publikacje dotyczyły dwóch krajów Europy WschodniejUkrainy (Krym. Półwysep rozmaitości i Lwów. Miasto Wschodu i Zachodu) oraz Rumunii (Bukowina. Kraina łagodności).

W 2002 roku opublikowano w Bezdrożach książkę: Wybrzeże Chorwacji. Od Istrii po Dalmację oraz parę innych książek o krajach znad Morza Adriatyckiego. Kolejność wydawanych przez Bezdroża książek (Mongolia-Bajkał-Ukraina-Rumunia-Chorwacja) przez przypadek odzwierciedla drogę do Europy nakreśloną w XIII wieku przez Temudżyna (czyli władcę Imperium Mongolskiego, którym również był słynny Czyngis-chan).

Kolejne podróże zagwarantowane przed wydawnictwo Bezdroża kierują nas w stronę większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Następnie, w ofercie Bezdroży pojawiły się także przewodniki po krajach Europy Zachodniej i Północnej. Od 2009 roku wydawnictwo dynamicznie poszerzyło ofertę, w której ukazały się publikacje omawiające Amerykę Południową. Azję, Afrykę, a wśród przewodników pojawiły się pozycje o Chinach, Tajlandii,Indiach, Egipcie, Maroku, Tunezji,Boliwii,Peru.

Bezdroża – wyróżnienia, nagrody

Wyjątkowe i atrakcyjne książki od Bezdroży są doceniane na przestrzeni lat i nagradzane. Wydawnictwo zdobyło, między innymi, takie wyróżnienia:

d374b91
Wydawnictwo Bezdroża
Rok powstania

1999

Adres

Kościuszki 1c

Kod i miasto

Gliwice

Numer telefonu

32 230 98 63

Adres WWW strony internetowej

http://bezdroza.pl/

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d374b91
d374b91
d374b91