Trwa ładowanie...
dkpqz7c

Wydawnictwo Akcent

Wydawnictwo Akcent sięga po zagraniczne bestsellery wydawnicze i przenosi je na polski rynek książki wydawnictwoakcent.pl

Wydawnictwo Akcent działa od 2011 roku, zajmuje się publikacją współczesnych autorów europejskich i popularyzowaniem ich pisarstwa w Polsce.

Wydawnictwo Akcent – informacje ogólne

Wydawnictwo Akcent rozpoczęło działalność w kwietniu 2011 roku, wydając serię "Europa czyta", w ramach której popularyzuje nieznanych lub mało popularnych w Polsce autorów. Publikacje Akcentu można znaleźć w dobrych księgarniach m.in. w Empiku i Matrasie, a także zamówić w sklepie internetowym.

Wydawnictwo Akcent – działalność

Książki wydawnictwa Akcent to w dużej mierze tłumaczenia autorów piszących po francusku, norwesku czy niemiecku. Akcent publikuje głównie powieści, powieści historyczne, kryminały oraz dokumenty, chociaż można trafić również na opowiadania i poezję.

Wydawnictwo Akcent – autorzy

Autorzy publikowani przez wydawnictwo Akcent to m.in. laureatka nagrody nobla Sigrid Undset, Jan Costin Wagner, Kolja Mensing, Andreï Makine, Volker Klüpfel i Michael Kobr, Frank Cascio, Tore Renberg, Dirk Brauns i Joachim Jauer. Poza autorami zagranicznymi w dorobku Akcentu znajdziemy też debiutancki zbiór opowiadań Grzegorza Roch Bajorek, pt. "Znajomy i inne niepokojące opowiadania" z 2014 roku oraz poezję Iwony Świerkuły.

Wydawnictwo Akcent
Rok powstania

2011

Adres

ul. Żurawia 43, lok.302

Kod i miasto

00-680, Warszawa

Numer telefonu

22 862 17 96

Adres WWW strony internetowej

http://wydawnictwoakcent.pl

Podziel się opinią

Share
dkpqz7c
dkpqz7c
dkpqz7c
dkpqz7c