Trwa ładowanie...
d3sdah6
01-10-2014 00:00

Wszechświat w skorupce orzecha

książka
Oceń jako pierwszy:
d3sdah6
Wszechświat w skorupce orzecha
Tytuł oryginalny

The Universe Is A Nutshell

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Autor wprowadza czytelników w aktualnystan badań w dziedzinie fizyki teoretycznej, w której prawda jest często dziwniejsza niż fikcja, oraz wyjaśnia w prosty sposób zasady rządzące wszechświatem.

Podobnie jak wielu innych uczonych, profesor Hawking dąży do poznania świętego Graala fizyki- Teorii Wszystkiego, która decyduje o losach kosmosu. W książce "Wszechświat w skorupce orzecha" opowiada o swoich próbach rozwikłania tajemnic kosmosu- od supergrawitacji do dupersymetrii, od teorii kwantów do teorii M, od holografii do dualności. Jego fascynująca intelektualna przygoda poleg ana próbie "połączenia ogólnej teorii względności Einsteina z ideą Feynmana wielu możliwych historii wszechświata, tak by otrzymać jednolitą teorię, opisującą wszystkie zdarzenia we wszechświecie".

Wraz z Hawkingiem docieramy do frontu nauki, by sprawdzić, czy superstruny i p-brany stanowią ostateczne rozwiązanie zagadki wszechświata. "Wszechświat w skorupce orzecha" jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć wszechświat, w którym żyjemy.

Wszechświat w skorupce orzecha
Numer ISBN

83-7298-150-7

Wymiary

145x205

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia,Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia,Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia,Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia

Oprawa

7

Liczba stron

216

Inne wydania

Poznań - 2004-10-06, Poznań - 2014-03-22, Poznań - 2014-09-28

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sdah6
d3sdah6
d3sdah6