Trwa ładowanie...
dj4aai4
26-07-2022 13:00

Wpływ gwiazd

książka
Oceń jako pierwszy:
dj4aai4
Wpływ gwiazd
Tytuł oryginalny

The Pull of |The Stars

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W Dublinie roku 1918, w szczycie pandemii hiszpanki, maleńki oddział położniczy staje się mikroświatem, gdzie wre praca, podejmowane jest ryzyko, ale pojawia się też śmierć i nieoczekiwana miłość.
Jest to najlepsza powieść Emmy Donoghue od czasuPokoju. „Kirkus Reviews"
W Irlandii, podwójnie spustoszonej przez wojnę i zarazę, pielęgniarka Julia Power pracuje w śródmiejskim szpitalu borykającym się z niedoborem personelu. Na jej oddział trafiają kobiety w ciąży, które zachorowały na nową, straszną odmianę grypy. Do ściśle zorganizowanego świata siostry Power wkraczają dwie osoby z zewnątrz: doktor Kathleen Lynn, która jak głosi plotka, jest ukrywającą się przed policją rebeliantką, oraz młoda wolontariuszka Bridie Sweeney.
W ciągu trzech dni, w mrocznej i intensywnej rzeczywistości ciasnej szpitalnej sali, życie każdej z tych kobiet zmienia się w nieoczekiwany sposób. Tracą pacjentki, które przegrały z zagadkową pandemią, lecz także przyjmują na świat nowe istnienia. Wytrwale, z czułością i godnością opiekunki i matki jakimś cudem wykonują swoje, zdawałoby się niewykonalne, zadania.

Wpływ gwiazd
Numer ISBN

978-83-8230-412-1

Wymiary

143x205

Oprawa

zintegrowana

Liczba stron

280

Język

polski

dj4aai4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj4aai4
dj4aai4
dj4aai4
dj4aai4