Trwa ładowanie...
bajki
23-04-2010 13:18

Wokół bajek La Fontaine'a

Wokół bajek La Fontaine'aŹródło: Inne
d1q5wb1
d1q5wb1

Z myślą o dzieciach spędzających wakacje w Warszawie, Muzeum Literatury zorganizowało w sierpniu warsztaty plastyczne i literackie, których głównym tematem są bajki La Fontaine'a. W muzeum można oglądać obecnie wystawę akwafort Marc Chagall. Ilustracje do bajek Jeana de La Fontaine'a, na której zaprezentowano 70 prac graficznych artysty ze zbiorów Muzeum w Chateau-Thierry. Ilustracjom Chagalla towarzyszą teksty bajek w najlepszych polskich przekładach, m.in. Krasickiego, Mickiewicza i Staffa.
Zajęcia prowadzone będą pod kierunkiem specjalistów. W piątek i w niedzielę odbędą się warsztaty zoologiczno-literackie z udziałem zoologa z Polskiej Akademii Nauk - Łukasza Rejta, pod hasłem Czy lis może zabrać krukowi ser?. Będą one miały formę rozmowy z dziećmi. Celem jest sprawdzenie, czy wśród zachowań konkretnych zwierząt (bohaterów bajek) występują takie, które mogły spowodować, że ludzie zaczęli przypisywać im określone cechy.
Dzieci będą też zachęcane do własnych prób literackich - pisania krótkich opowieści o zwierzętach, listów do zwierząt, opisów przyrody.
W drugiej połowie sierpnia odbywać się będą warsztaty plastyczne prowadzone przez malarza Lecha Żurkowskiego. Dzieci będą mogły zaprojektować własne ilustracje do wybranych bajek Jeana de La Fontaine'a i nauczyć się, jak wykorzystać kolor do zaznaczenia najważniejszych elementów rysunku, istotnych ze względu na treść utworu literackiego. Najlepsze prace mają szansę znaleźć się na wystawie organizowanej po zakończeniu warsztatów.

d1q5wb1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q5wb1