Trwa ładowanie...
d1n2a1m
05-10-2013 00:00

Wojna polsko ruska pod flagą biało-czerwoną

książka
Oceń jako pierwszy:
d1n2a1m
Wojna polsko ruska pod flagą biało-czerwoną
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

W głównej warstwie narracyjnej opowiada o przygodach dresiarza Silnego z pięcioma kolejnymi dziewczętami. Jednocześnie stanowi nadrealistyczną alegorię polskiej tożsamości narodowej w rzeczywistości małego miasta w województwie pomorskim.

Wątki kryminalne przeplatają się w niej z nadzwyczaj dojrzałą egzystencjalną refleksją. Trzeba tu dodać, że jest to utwór dość brutalny, uświadamiający jak wielkim zagrożeniem jest dla człowieka narkotyk (w tym wypadku amfetamina), niszczący osobowość i generujący niebezpieczne urojenia.

Uwagę zwraca zwłaszcza doskonale stylizowany język podkultury marginesu społecznego. Książka ukazuje się z rekomendację znanego poety Marcina Świetlickiego, który podsumował ją następująco: Podejrzewam, że Masłowska jest ruskim szpiegiem.

Książkę tę napisała po to, by bezkarnie poruszać się w naszej polskiej rzeczywistości i zamydlić nam, Polakom, oczy. Nigdy w życiu nie chciałbym się z nią osobiście spotkać, albowiem obawiam się, że wyssie ze mnie wszystko co najcenniejsze i na swój szpiegowsko-rosyjski sposób przetworzy to dla siebie. Z drugiej jednak strony, jeżeli chodzi o tę książkę, to jestem bardzo zadowolony.

Tutaj nie nasuwa się pytanie, czy jest to proza kobieca, czy męska. Jest to kawał lekko nadpsutego literackiego mięsa i, zdaje się, warto było żyć 40 lat, aby wreszcie coś tak interesującego przeczytać.

Wojna polsko ruska pod flagą biało-czerwoną
Numer ISBN

83-86735-87-2

Wymiary

150x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

160

Inne wydania

Warszawa - 2013-10-03, Warszawa - 2009-05-27, Warszawa - 2007-05-31

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n2a1m
d1n2a1m
d1n2a1m
d1n2a1m