Trwa ładowanie...
dfsin7b

Wojciech Młynarski

PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Wojciech Młynarski zasłynął jako naczelna postać polskiego kabaretu. Teksty piosenek jego autorstwa wykonywali m.in. Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Michał Bajor, Alibabki, Edyta Geppert, Alicja Majewska czy Maryla Rodowicz.

Wojciech Młynarski – książka ”Moje ulubione drzewo czyli Młynarski obowiązkowo”

Wojciech Młynarski był niezwykle płodnym autorem tekstów o bogatej wyobraźni. W swoim pierwszym tomiku ”Moje ulubione drzewo czyli Młynarski obowiązkowo”. Wojciech Młynarski zamieścił autorskie dzieła oraz tłumaczenia znanych piosenek, okraszone szczerymi komentarzami. Znajdziemy tutaj również wywiad, który ze scenarzystą i reżyserem przeprowadziła córka, Agata Młynarska. Portret Wojciecha Młynarskiego to nie tylko obraz artysty, ale przede wszystkim człowieka i ojca rodziny. Ironiczne komentarze do naszej rzeczywistości czyta się z przyjemnością, tak samo jak słucha się piosenek autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Któż bowiem nie zna takich nieśmiertelnych tytułów, jak ”Jesteśmy na wczasach”, ”W Polskę idziemy” czy ”Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”.

Wojciech Młynarski – książka ”Robię swoje”

”Robię swoje” Wojciecha Młynarskiego to zbiór tekstów piosenek oraz wierszy artysty głównie z lat 1989-99. Satyra, aluzja i niedomówienia przeplatają się tutaj z wiarą w siłę inteligencji i ludzkich myśli i to sam odbiorca musi zinterpretować przedstawione mu treści. Absurdy nowej rzeczywistości napotykają na echa przeszłej epoki, wręcz kipiącej pod warstwą cenzury. Styl Wojciecha Młynarskiego pozostaje jednak niezmienny, tak jak i jego gra absurdów. W ”Robię swoje” zapoznajemy się z twórczością Wojciecha Młynarskiego w porządku chronologicznym, a jego teksty prowokują do myślenia i głębszej refleksji nad wszystkim, co nas otacza.

Wojciech Młynarski
Data urodzenia

26.03.1941

Miejsce urodzenia

Warszawa, Polska

Data śmierci

15.03.2017

Miejsce śmierci

Warszawa, Polska

Bibliografia
dfsin7b

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfsin7b
dfsin7b
dfsin7b